Blizzard, geçen sene BlizzCon’da gerçekleştirdiği Overwatch World Cup’ı bu sene de düzenleyecek. Yeni formatıyla birlikte duyuruldu. Bu sene dereceli sıralamalarda oyuncuların elde ettiği puanlar, ülke puanına etki edecek.

Her ülkenin en iyi yüz oyuncunun kazanma ve kaybetme oranlarından hesaplanacak olan puanlarla birlikte ülkelerin sıralamaları belli olacak. Puanlar belli olduktan sonra ilk otuz iki ülke arasına girmeyi başaran ülkeler Overwatch World Cup’a katılmaya hak kazanacak.

Oyuncu seçimi de bu sene farklılık taşıyor. Geçen sezon oyuncular popülerliğe göre tercih ediliyordu. Bu sene Blizzard oylamaya sunulacak olan on oyuncuyu analistler, koçlar, istatistikçiler ve genel olarak Overwatch’un espor camiasında yer alan isimlerle birlikte belirleyecek.

Oylamalar sonucunda en yüksek oyları alan üç oyuncu o ülkenin komitesini oluşturacak ve bu komite ile birlikte milli takım için mücadele edecek oyuncuları seçecek. Otuz iki ilk olarak Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’da LAN olarak birbirleriyle oynayacak ve son sekiz kalana kadar devam edecek.

Son sekize kalan takım BlizzCon 2017’de Büyük Final’de yer alacak. Türkiye şuan ki sıralamada 26. konumda ve etkinliğe katılma şansı yüksek.

Overwatch World Cup 2017

Overwatch World Cup 2017