Enrique “xPeke” Cedeño Martínez’in sahibi olduğu Origen, Yükselme Serileri’nde Giants Gaming’e 3-0 kaybetti ve LCS’e veda etti. İki sene önce LCS’e yükselen ekip, ilk sezonunda Worlds’e katılma başarısı göstermiş hatta Yarı Final oynamayı başarmıştı.

Ancak geçen sezondan beridir düşüşe geçen Origen, geçen sene yaz sezonunda  Worlds’e katılamayıp büyük bir sürprize imza atmıştı. Herkes yeni sezonda Origen’in toparlanacağını düşünürken, takım gittikçe daha da düştü. Galibiyet dahi alamayan Origen, Yükselme Serileri’ne düşmüştü.

Yükselme Serileri’nde Misfits Academy’e 3-0 Origen, sonraki turda Giants ile eşleşti. Giants’a da 3-0 skorla kaybeden Origen Avrupa LCS’ten Avrupa CS’e düştü. Dün oynanan diğer karşılaşmada Misfits Academy ile Fnatic Academy kozlarını paylaştı.

İki takım arasındaki mücadeleyi Misfits Academy 3-2 kazanarak Avrupa LCS’e yükselmeyi başardı. Ancak Misfits organizasyonun ligde iki takımı bulunamayacağından bu spotunu satmak zorunda. Avrupa LCS’e yükselecek son takım Fnatic Academy ile Giants Gaming arasındaki maçın galibi olacak.

Avrupa LCS Yükselme Serileri

Avrupa LCS Yükselme Serileri