Geçen hafta CNN Türk’de yayınlanan Multiplayer programımızda konuk ettiğimiz Team Turquality oyuncusu Onur “Lethilion” Aksu’nun profesyonel e-spor oyunculuk kariyerini sonlandırdığını üzülerek öğrendik.

Kendi Facebook sayfasında hayranlarına bir mektup aracılığıyla, League of Legends Türkiye Finalinde Dark Passage takımına kaybetmeleri sonucu ne kadar üzgün olduğunu belirten Aksu, Team Turquality’den asla kopmayacağını, farklı görevlerde takımına hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Aşağıda Onur “Lethilion” Aksu’nun, hayranlarını üzen mektubunun tam metnini bulabilirsiniz.

539626_140040012825329_869896723_n

“Merhaba arkadaşlar,

Ne çok isterdim ki bugün bu yazıyı hepinizin yüzünü güldürmüş bir şekilde coşkuyla yazabilseydim. Maalesef olmadı ama bu mağlubiyetimiz için herhangi bir bahane uyduracak değilim. Dark Passage takımını gönülden tebrik ediyorum, gerçekten çok iyi ve koordineli oynayan bir ekiple karşılaştık ve buna istediğimiz şekilde cevap verip kendi oyunumuzu ortaya koyamadık. Takımca hatalar yaptık, pasif oynadık. Bizzat kendim de bir sürü bireysel hata yaptım, görevimi yeterince iyi yerine getiremedim, bunun için hepinizden özür diliyorum. Mağlubiyetin yanında sizleri hayal kırıklığına uğratmak gerçekten benim için çok daha üzüntü verici. Ama eminim ki Türkiye Şampiyonu olan Dark Passage ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edecektir bu yüzden içimin rahat olduğunu söyleyebilirim.

Yalnız bu mağlubiyet her şeyin sonu değil. E-spor Türkiye’de yeni yeni gelişiyor ve bir E-spor tutkunu olarak bu sürece elimden geldiğince katkıda bulunmaya devam edeceğim. Ancak bu süreçte rolüm biraz daha farklı olacak. Bu sezonun sonunda Profesyonel oyunculuk kariyerimi sonlandırmayı planlıyordum ve bugünkü mağlubiyetimizle Team Turquality Blue takımı olarak sezonu Türkiye 2.’liğiyle kapatmış olduk ve takımın kaptanlığını ve adc görevimi bırakmış bulunmaktayım. Jübilemi Türkiye Şampiyonu olarak yapmak isterdim ama maalesef olmadı.

Dediğim gibi bu bir elveda değil çok daha farklı projelerle ve farklı rollerde karşınıza çıkacağım. Alicanla ve Team Turquality ekibiyle yayınlarımıza tam gaz devam edeceğiz. Çok keyifli ve heyecanlı geçen profesyonel oyunculuk sürecimde yanımda olan baştaCoşkun “Tyresse” Eren olmak üzere bütün Team Turquality ailesine, iyi günde kötü günde yılmadan bizden desteklerini esirgemeyen fanlarımıza ve sponsorlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Eminim ki önümüzdeki sezonlarda çok daha başarılı bir Team Turquality ekibi göreceksiniz.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, iyi akşamlar, bol e-sporlu günler dilerim.”