2019’un ilkbahar aylarında konuşulan ve 2020 yılında çıkması beklenen 2 yeni Switch modeli, Bloomberg‘e göre önümüzdeki sene çıkış yapacak. 2020’nin sonlarını Microsoft ve Sony‘nin konsollarına bıraktığı söylenen Nintendo‘nun, bu yeni çıkacak konsollarla mücadele edebilmek için geliştirilmiş bir Switch konsolu çıkartmak istediği iddia ediliyor.

Yeni konsolun çıkış tarihi, fiyatı ve donanım özellikleri gibi detayları şu an için belli değil, ancak yapılan haberlere göre Kyoto merkezli şirket, daha yüksek işlemci gücü ve 4K çözünürlükle birlikte geliştirilmiş Switch modelini çıkartmayı planlıyor. Ayrıca iddialara göre, geliştirilmiş Switch modelinin piyasaya sürülmesinin Nintendo‘nun kendisinden ve ilgili dış stüdyolardan bir dizi oyunla beraber olacağı söyleniyor. Çıkacak bu oyunlar küçük dozlarda eğlenceli vakit geçirmek isteyen oyunculardan “hardcore” oyunculara kadar birçok oyuncu kesmine hitap edecek.

Nintendo, Mart 2017 lansmanı ile bu yılın Haziran ayı sonu arasındaki dönemde 61 milyon Switch konsolu sattığını açıkladı. Konsolun kullanım ömrünü özel bir sürümle uzatmak, onu şirketin şimdiye kadarki en uzun ömürlü konsol nesli haline getirecek. Ace Araştırma Enstitüsü analisti Hideki Yasuda‘ya göre Switch konsolu, herhangi bir geliştirilmiş versiyonu çıkmasa bile Wii‘nin satışlarını geçecek. Hideki Yasuda ayrıca, geliştirilmiş Switch modeli ile birlikte, Switch‘in satışlarının şirketin 154 milyon adetle en çok satan konsolu olan Nintendo DS‘in satış rakamlarını bile geçeceğini iddia ediyor.

где взять кредитную карту без отказа