Popüler MMORPG oyunu Neverwinter’ın 2. ek paketinin çıkış tarihi duyuruldu. Perfect World yaptığı açıklamayla oyuna gelecek 2. ek paket olan Shadowmantle’ın 5 Aralık‘tan itibaren oyunseverler ile buluşacağını açıkladı. Bu içerikle oyuna gelen yeni avcı korucu sınıfını ve Neverwinter Ormanları’nın derinliklerinde yer alan yepyeni bölge, Dehşet Halkası’nı görebileceğiz.

Dehşet Halkası, Neverwinter Ormanları’nın derinliklerinde yer alan ayin büyüleri için düşünülmüş devasa bir yapıdır. Oyuncular bu yıkık ama hala sağlam bölgeyi keşfederek, içlerinde Liç’in kendisi de olmak üzere Valindra Shadowmantle’ın ordusuna karşı savaşır. Avcı korucu sınıfına ilaveten yeni oynanabilir içerik, Shadowmantle özellikleri, yeni kolleksiyonlar, eserler ve paragon yolları da eklenti ile gelecek yenilikler arasında.

dungeons-and-dragons-neverwinter

İkinci ücretsiz eklenti olan Shadowmantle’ın  çıkış tarihini duyurmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını belirten Cryptic Stüdyoları  COO’su Craig Zinkievich, Neverwinter için planlarımız düzenli olarak büyük güncellemelerle oyuncuların keşfedebileceği yeni ve destansı online bir oyun tecrübesi sunmak olduğunu sözlerine ekledi.