Cryptic Stüdyolarının Executive Producer’ı ve COO’su Craig Zinkievich: “Açık Beta süresince Neverwinter  topluluğundan gelen ilgi ve destek, bizi Neverwinter’ı gelmiş geçmiş en iyi ücretsiz MMORPG yapmak için daha da fazla motive etti. 27 Haziran’da tamamen yerelleştirilmiş olarak yeni Avrupa bölgeleri ile birlikte Türkiye’de de Açık Beta’yı başlatarak tüm Türk oyuncularına Neverwinter’ı kendi dillerinde oynama fırsatı sunuyoruz. Heyecanımızı anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor.”

Wizards of the Coast’un Dungeons & Dragons Marka Müdürü Nathan Stewart’ın sözleri: “Neverwinter’ın giderek daha geniş kitlelere hitap etmesi bizi heyecanlandırıyor. D&D bu güne kadar fantastik oyun deneyimiyle bilindi ve bizler de Neverwinter’ın şekillenmesini izlemekten büyük keyif alıyoruz.”

PAX East 2013’de MMORPG.com’un En çok beklenen ödülünü ve binlerce farklı ödülü kazanan Cryptic’in ve Perfect World’ün en son oyunu Neverwinter Batıda üretilen ücretsiz oyunların başarısının kanıtı olarak daha başlangıç aşamasında olmasına rağmen en büyük isimli oyunlarla rekabet etmektedir. 27 Haziran’dan itibaren Perfect World ve Cryptic tüm Türk oyuncularını da bu başarıyı test etmeye davet etmektedir.

Oyuncular Neverwinter Paketleri ile hala destekçi olabilirler. Destekçiler bu paketlere özel kalıcı oyun içi nesneleri ve VIP avantajlarına sahip olurlar. Paketler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen ziyaret edin: http://nw.tr.perfectworld.eu/founderspack

Neverwinter hakkında daha fazla bilgi için, resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.neverwinteroyna.com