Rick Fox, Shaquille O’Neal, Jonas Jerebko, Magic Johnson ve Jeremy Lin gibi NBA’de oynamış ve oynamakta olan sporculardan sonra 1996-2009 yılları arasında sırasıyla Minnesota Timberwolves, New Jersey Nets, Phoenix Suns, New York Knicks ve Boston Celtics takımlarının formalarını terleten Starbury lakablı Stephon Marbury, kendi eSpor takımını kuracağını duyurdu.

2010 yılından beridir kariyerine Çin’de devam eden isim Beijing Ducks takımına transfer olmuş ve bu takımla birlikte üç şampiyonluk yaşamıştı. Bu başarısıyla Çin’in önde gelen sporcuları arasında yer alan Starbury için ilk şampiyonluğunu elde ettiği 2013 senesinde LeSports Center salonunun önüne heykeli dikildi. 2015 yılında ise Çin’deki kariyerini konu edinen bir müze açıldı.

Çin’de etkin olan sosyal medya sitesi Weibo’dan yapılan açıklamaya göre Starbury, takım kurma çalışmalarını tamamlamak üzere olduğunu ve yakın zamanda kendi takımını duyurarak eSpora giriş yapacağını belirtti. Bu açıklama sonrasında genel beklenti Dota 2 takımı olacağı üzerine yoğunlaştı.

LeSports Center Starbury Heykeli

LeSports Center Starbury Heykeli