2K Sports ve Euroleague Basketball bugün imzaladıkları çok yıllık özel anlaşmayı duyurdu; buna göre Turkish Airlines Euroleague’in en iyi takımları PlayStation 3 ve PlayStation 4 sistemleri, Microsoft Xbox 360 oyun ve eğlence sistemi ve Microsoft Xbox One oyun ve eğlence sistemi için çıkacak olan, en çok satan ve en yüksek not ortalamasına sahip NBA video oyun simülasyonu serisinin en yeni oyunu NBA 2K14’de yer alacaklar. Euroleague takımları böylece başarılı NBA 2K serisinde ilk kez yer almış olacak. Toplam on dört takım oynanabilir olarak NBA 2K14’e entegre edilecek ve böylece Avrupa basketbolunun hayranları sevdikleri takımları NBA’in en büyük takımlarıyla karşılaştırabilecekler.

“NBA 2K serisine en iyi Euroleague takımlarını eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz,” diyor 2K Spor İcraatları Başkan Yardımcısı Jason Argent.  “Avrupa basketbolunun çok ateşli bir izleyici kitlesi var ve NBA 2K14’te oyuncularımıza Avrupa’nın en iyilerine karşı mücadele etme şansı vermek bizi son derece heyecanlandırıyor.”

“Takım ve oyuncularımızın dünyanın en iyi basketbol video oyununa eklenmesi için 2K Sports ile işbirliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz,” diye ekliyor Euroleague Basketball Başkan ve CEO’su Jordi Bertomeu. “Bu ortaklık sayesinde Euroleague’i tüm oyun camiasına sunuyor ve basketseverleri aksiyona bir adım daha yaklaştırıyoruz.”

NBA 2K14’te yer alacak 14 takım şunlar:

·         Alba Berlin;

·         FC Barcelona;

·         Real Madrid;

·         CSKA Moscow;

·         EA7 Emporio Armani Milano;

·         Montepaschi Siena;

·         Fenerbahçe Ülker Istanbul;

·         Anadolu Efes Istanbul;

·         Olympiacos Piraeus;

·         Panathinaikos Athens;

·         Maccabi Electra Tel Aviv;

·         Zalgiris Kaunas;

·         Unicaja Málaga;

·         Laboral Kutxa Vitoria.

Bir 2K stüdyosu olan Visual Concepts tarafından geliştirilen NBA 2K14 henüz PEGI tarafından derecelendirilmedi. Xbox 360 ve PlayStation 3 sistemleri için ön sipariş veren oyuncular King James Bonus Pack paketine oyunun çıktığı gün, Kuzey Amerika’da 1 Ekim 2013, diğer ülkelerde ise 4 Ekim 2013 tarihinde ekstra bir ücret ödemeden sahip olabilecekler. NBA 2K14 yıl sonuna doğru Microsoft oyun ve eğlence sistemi Xbox One® ve PlayStation®4 bilgisayar eğlence sistemi için de piyasaya çıkacak.