15 ülkeye açık 9 farklı elemesi bulunan BMC Türkiye ayağına Türkiye’nin önde gelen takımları Dark Passage, HWA ve Team Turquality gibi takımları başta olmak üzere toplam 57 takım katıldı.

Ekibimiz Multiplayer Vaders ilk turdan WinLaneLoseGame ile karşılaşırken 25-4 gibi rahat bir skorla maçtan galip ayrılmasını bildi.
mac1

İkinci tura gelindiğinde ise Multiplayer Vaders’ın bu seferki rakibi PRO4GAMERZ ekibi oldu. Bu maçı da 33-11 gibi bir skorla geride bırakan ekibimiz adını üçüncü tura yazdırdı.
mac2

Üçüncü turda bir önceki sezon Şampiyonluk Ligi’nde boy göstermiş Yükselme Ligi’nin en tecrübeli takımı olan ATLAS ekibiyle eşleştik. Maça hızlı başlayan ekibimiz oyun başı elde ettiği avantajları değerlendirmesini bilerek 20-4 gibi bir skorla maçtan yine galip ayrılmasını bildi ve adını çeyrek finale yazdırdı.
mac3

Çeyrek finalde ise turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan HWA Gaming ile eşleştik. Oyuncularımız için büyük bir tecrübe olan bu maçta oyunun belli bir kısmına kadar eşit götürsek de bir süre sonra HWA’nın yaptığı hamlelere cevap veremeyince maçtan 22-17 gibi bir skorla mağlup olarak ayrılıp turnuvaya veda ettik.
mac4

Turnuvanın finali ise Dark Passage ve HWA arasında gerçekleşirken 2-1’lik skorla Dark Passage’ın galibiyetiyle sonuçlanan turnuvada, HWA ve DP yurtdışı ayağında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Kendilerine yurtdışı arenada başarılar dileriz.