FIFA Global Series turnuvalarından biri olan Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası’nda Final maçları 4 Mayıs 2018 tarihinde Beşiktaş Vodafone Park Lenovo GameOn alanında TivibuSpor kanalları üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi. Grup aşamasından Yarı Finaller’e kalan 8 esporcu hem büyük ödül olan 8000TL için hem de FIFA eWorld Cup PlayOffları’nda ki iki slot için mücadele etti.

Güne kura çekimi ile başlandı. Xbox One kura çekimi sonrasında Mehmet Fatih Meydan ile 1907 Fenerbahçe oyuncusu Emre Benli ilk eşleşmenin sahibi olurken, Burak Özkök ile de Beşiktaş Espor Kulübü oyuncusu Dominik Schwenk eşleşti. Bu eşleşmeler sonucunda Mehmet Fatih Meydan deplasman gol kuralı ile rakibini geçmeyi başarırken, Dominik Schwenk iki karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak adını Final’e yazdırdı.

PlayStation Yarı Finallerinde ise erken Final yaşandı. Space Soldiers oyuncusu Emre Kayır kuradan Futbolist oyuncusu İsmail Can Yerinde’yi çekti. Diğer eşleşme de Galatasaray Espor oyuncusu Jannik Berg ile Serhan Yeniaras arasında oldu. İsmail Can Yerinde ilk karşılaşmadan 4-0 galip ayrılmasının avantajını iyi kullandı. Emre Kayır her ne kadar ikinci karşılaşmayı 2-0 kazansa da İsmail Can Yerinde toplam gollerde daha fazla gole sahip olduğu için Final’e yükseldi. Yarı Final’in diğer ayağında Jannik Berg, gruplarda kaybettiği Serhan Yeniaras’a hiç şans tanımadı ve iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak Final’e yükseldi.

Finallerin ilk eşleşmesi oldukça çekişmeli geçti. Dominik Schwenk ile Mehmet Fatih Meydan arasında oynanan ilk karşılaşma 3-3 ikinci karşılaşma da 2-2 beraberliklerle bitti ama Dominik Schwenk deplasman gol kuralıyla şampiyonluğu elde eden taraf oldu. Bununla birlikte 8000TL ve Amsterdam bileti kazandı. İkinci olan Mehmet Fatih Meydan ise 4000TL ikincilik ödülü kazandı.

PlayStation Final ayağında Jannik Berg ilk karşılaşmayı 1-0 kazansa da ikinci karşılaşmada İsmail Can Yerinde 4-0’lık net skorla hem karşılaşmayı hem de şampiyonluğu kazanan taraf oldu. İsmail bu şampiyonlukla birlikte 8000TL’nin yanı sıra Amsterdam biletinin de sahibi oldu. Galatasaray Espor oyuncusu Jannik Berg zaten Barcelona’da gerçekleştirilen Eleme 1 aşamasında ilk 8’e girdiği için Amsterdam’a gidecek.

Multiplayer ekibi olarak tüm esporculara önlerindeki yollarda başarılar dileriz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri temennimiz.

Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası

Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası