Beşiktaş Vodafone Arena’da gerçekleştirdiğimiz eSpor ve Oyun Festivali olan Multiplayer Chapter IV’te düzenlemiş olduğumuz FIFA 17 turnuvasında şampiyon belli oldu. Toplamda yüz elli kişinin kayıt için başvurduğu turnuvaya katılım için kura ile altmış dört kişi belirlendi.

Altmış dört kişi arasında ünlüler liginden tanıdığınız isimler ve eSpor kulüplerinde mücadele eden isimler de yer aldı. Tek maçlı tek maçlı eleminasyon formatıyla ilerleyen turnuvanın finalinde ise Bo3 formatı uygulandı. Turnuva PS4 üzerinde gerçekleştirildi.

Turnuvanın Finali’nde Zone Esports adına mücadele eden Emirhan “Aniva7” Erdem ile Blood Brothers GC adına mücadele eden Dorukhan “Dodoman” İlhan karşı karşıya geldi. Final serisi boyunca Aniva7 Beşiktaş’ı, Dodoman da Galatasaray’ı tercih etti. İlk karşılaşma Dodoman’ın 2-0’lık üstünlüğü ile tamamlanırken, ikinci karşılaşmada Aniva7, 4-1’lik skorla galip gelerek Final serisini son maça taşıdı.

Son karşılaşmada taraflar birbirleriyle yenişemedi ve doksan dakika sonunda sonuç 0-0’dı. Bu durumda uzatmalara geçildi ve altın gol kuralı uygulandı. Uzatmanın ilk devresinin hemen başında Bruma ile gol bulan Dodoman, altın gol kuralı ile galip gelerek turnuvada şampiyonluğa ulaştı.

Dodoman bu sonuçla birlikte Chapter III’ten sonra Chapter IV’te de şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Şampiyon olmayı başaran Dodoman, Sony PlayStation 4 Pro’yu da kazanmış oldu. Turnuvada yer alan isimler ve Final’e kadar olan eşleşmelere buradan göz atabilirsiniz.

Dodoman, bir kez daha Chapter'da şampiyonluğa ulaştı.

Dodoman, bir kez daha Chapter’da şampiyonluğa ulaştı.