Avrupa’da kurulan ve son dönemlerde iyi bir çıkış yakalayan eSpor oluşumu Misfits, geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Miami Heat ile partnerlik anlaşması gerçekleştirmişti. Bu gelişmeden sonra Misfits, Kuzey Amerikalı CS:GO takımı olan TSM’in kadrosunu bünyesine kattı.

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika merkezli CS:GO takımlarının oyuncuları ile PEA arasında soğuk savaş başlamıştı. PEA, Kuzey Amerika takımlarının hiç bir şekilde kendi organizasyonları dışına başka organizasyonlarda yer almasını yasaklayan bir bildiri yayınladı. Takımların bu durumu oyuncularına izah etmeden PEA’ya katılmaları nedeniyle oyuncular ile takımlar arasında anlaşmazlıklar yaşanmaya başladı.

Bu durum sonrasında yaklaşık yirmi beş oyuncudan oluşan bir grup, PEA’nın kurallarını insan haklarına aykırı bulduğunu belirten bir bildiri paylaştı. Bu bildiride TSM’de yer alan oyuncuların da imzası bulunuyordu.

TSM’in sahibi olan Andy “Reginald” Dinh, oyuncularının kendileri ile görüşmeden böyle bir harekete kalkışması sonrasında, oyuncuları ile arasında kriz yaşandı. Takımın kaptanı olan Sean “sgares” Gares ile Reginald arasında yüksek tansiyonlu tartışmaların yaşanması sonrasında kaptan takımdan ayrılma kararı aldı. Sonrasında geriye kalan dört oyuncu da kaptanları olmadan TSM’de yer almayacaklarını belirterek takımdan ayrıldı.

TSM’in resmi ayrılık açıklamasından sonra beş oyuncu, Misfits bünyesine dahil oldu. Bu oyuncular Shahzeb Khan, Sean Gares, Russel VanDulken, Hunter Mims ve Relyks oldu.