Özellikle Batman serisinden tanıdığımız Warner Bross ile F.E.A.R ve Comdemned gibi oyunlardan bildiğimiz Monolith Productions, Tolkien’nin yarattığı Orta Dünya evreninde geçen yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Oyunun ismi Middle Earth: Shadow of Mordor ve The Hobbit ile The Lord of the Rings romanları arasındaki bir zaman diliminde geçiyor. Yani Tek Yüzük’ün Bilbo Baggins tarafından bulunduğu ama Sauron’nun henüz Mordor’a dönmediği bir dönem konu ediliyor.

Oyunun kahramanı Talion isimli bir insan korucu. Kendisi ve ailesi katledildikten sonra bir takım güçlerle beraber hayata geri dönen Talion elbette intikam peşinde orkların canına ot tıkayacak. Oyun bir üçüncü şahıs aksiyon oyunu olacak ama doğrusal bir oynanışa mı yoksa açık bir dünyaya mı sahip henüz bilinmiyor. Monolith’in oyunda kullanacağı Nemesis sistemi ile sizinle savaştan canlı olarak çıkabilen düşmanlarınız aynen sizin gibi daha güçlü bir hale gelecekler. Karşılaştığımız bir düşman neden elimizden kurtulacak orasını şimdilik bilemiyoruz.

Middle Earth: Shadow of Mordor

Oyunun geliştiricisi olan Monolith 2012 yılında, içinde Orta Dünya karakterlerinin bulunduğu bir moba oyunu olan Guardians of Middle Earth‘ü konsollar için yapmıştı. Anlaşılan Monolith, Orta Dünya’yı çok sevmiş. Oyun hakkında daha fazla bilgi edindikçe sizlerle paylaşacağız.

One Comment

  • keramazotti dedi ki:

    Çok iimiş…sabırsızlık…gerçi son oyunu ”lord of the rings war in the north” bende hayalkırıklığı yaratmıştı. Umarım bu yeni konsollar için gelir ultra grafiklerle ork kafası ucururuz bol bol..