Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, Microsoft’un yeni nesil konsol savaşlarını kazanmak için yarıştığını belirtirken, zirveye tırmanmak için daha fazlasını yapmaları gerektiğinin de farkında olduğunu söyledi.

xbox one phil spencerSony’nin PlayStation 4 satışları büyük bir farkla Xbox One’ın önünde olsa da Microsoft -doğal olarak- henüz havlu atmış gibi görünmüyor. Spencer, Twitter üzerinden bir fan ile diyalogunda yeni nesil konsollar içerisinde zirveyi hedeflediklerini yineleyip, daha fazla şey yapmaları gerektiğini ve bu konuya odaklandıklarını belirtti.

Bununla beraber Spencer, bir başka fan ile olan twitleşmesinde ise bu yılki E3’e oyuncuları bir şeyler için heyecanlandırmak yerine direk olarak oyunları getireceklerini belirtti.

Anlaşılan Microsoft bu yıl 10-12 haziran arasında yapılacak E3 2014 fuarı hareketli geçecek. Microsoft’un aradaki farkı kapamak adına büyük adımlar atmak için bu fuarı beklemesi de şaşırtıcı değil.

Umarız Xbox One adına işler yolunda gider de PlayStation 4 “Atı alıp Üsküdar’ı geçen” konsol olarak kalmaz. Rekabetin en büyük kazananının oyuncular olduğunu unutmamak gerek…