Metroid Prime üçlemesi, eleştirmenler tarafından övgülere mazhar olmasına rağmen yönetmen Mark Pacini’ye göre oyunların hiçbiri beş para etmezmiş.

8 senelik bir çalışma süresi neticesinde, 2008 yılında Retro Stüdyolarından ayrılarak Armature Stüdyolarını kuran Pacini, Metroid Prime, Metroid Prime 2: Echoes ve Metroid Prime 3: Corruption oyunları hakkında ağır eleştiriler yaptı.

“Yaptığımız her şeyin berbat olduğunu düşünüyorum,” diyen Mark Pacini şöyle devam etti, “tabii, bu sadece benim fikrim, Prime oyunlarından hiçbiri beş para etmez. Geçmişe baktığımda, berbat işlerden başka bir şey göremiyorum. Prime 2, benim için tam bir rezalet. O kadar çabuk hazırlanmıştı ki. Bitti ve kapıdan çıktı, gitti. Anlaşmazlıklara neden olan bir oyundu. İnsanlar onu ya çok sevdi ya nefret etti. Neden böyle oldu söyleyeyim, çünkü üzerinden yeterince çalışılmadı. Prime 1, aralarında en iyi tasarlanan oyundu. Oynaması en eğlenceli olansa, bence, Prime 3’tü. Prime 2, ayrılık-gayrilik çıkaran bir oyun olarak tarihe geçmiştir; onu ya seversiniz ya da sevmezsiniz. Ben böyle bakıyorum.”

Armature Stüdyoları olarak Pacini ve ekibi artık, 3DS ve PlayStation Vita için tasarlanan Süper Metroid tarzı bir oyun olan Batman: Arkham Origins Blackgate üzerinde Warner Bros.’la beraber çalışıyor.

“Burada, Arkham oyunu üzerinde çalışırken her şeyi daha net görmeye başladım. Dizlerimize kadar gömülmüş durumdayız; ormanın derinliklerinde, geliştirme aşamasındayız. Bu seviyeden, bütün o pisliği o kadar net görebiliyorum ki. Yüreğimin derinliklerinde hissediyorum, evet, harika olacak. Çok heyecanlıyım. Ama bir taraftan da insanları hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyorum, umarım böyle bir şey olmayacak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben, şahsen, böyle bir oyunu oynamak isterim, inşallah diğer herkes de benim gibi düşünür.”

Batman: Arkham Origins Blackgate’in çıkış tarihi 25 Ekim 2013. Xbox 360, PlayStation 3 ve WB Games Montreal tarafından geliştirilen PC oyunu formatlarında olacak.