Metal Gear serisine farklı bir bakış olan Metal Gear Survive’nin çıkış tarihi açıklandı. Buna göre  Metal Gear Survive 20 Şubat’ta Kuzey Amerika’da, 21 Şubat’ta Japonya’da, 22 Şubat’ta Avrupa’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

METAL GEAR SURVIVE, METAL GEAR SOLID V: GROUND ZEROES oyununun sonundan başlıyor. Oyuncular bir solucan deliğinden geçiyor ve kendilerini biyolojik tehditler ve düşmanlarla dolu tehlikeli bir dünyada buluyorlar. Sadece ölümcül yaratıklarla mücadele etmekle kalmayıp, aynı zamanda hayatta kalmak için yiyecek, su ve diğer kaynaklar için çevreyi keşfedip araştıracaklar.

METAL GEAR SURVIVE, METAL GEAR SOLID V’in benzersiz gizlenme ve hayatta kalma tekniğini devam ettiriyor. Oyuncular tek oyunculu ve dört kişilik co-op modlarını tecrübe edebilecekler. Tek oyunculu modda, oyuncular, kaynak yönetimi, karakter ilerlemesi co-op modunda kullanabilecekleri yararlı silah ve ekipmanlar yaratmayı öğrenecekler. Co-op modunda ise oyuncular tek oyunculu modda işlerine yarayacak kaynaklar toplamak için çevrimiçi savaşacaklar.

Oyunu ön sipariş veren oyunculara indirilebilir hayatta kalma paketi sunulacak. Paketin içeriği şu şekilde:
– Dört Altın Kaplama Silah – Beyzbol sopası, Mızrak, Pala, Balyoz
– İki İlave Hareket – Mutlu, Başparmak Havaya
– Dört Metalik Hayatta Kalma Boyun Eşarbı – Mor, Yeşil, Mavi, Gümüş
– Kabuki Yüz Boyası
– Boxman (The Orange) Aksesuar
– Mother Base İsim Levhası