Mel Gibson, 2006 yılında çektiği Mayaların son döneminden bir kesite yer veren Apocalypto filminden sonra ara verdiği yönetmenliğe Hacksaw Ridge ile geri dönüyor.

Mel-Gibson-Andrew-GarfieldHacksaw Ridge, II Dünya Savaşı Okinawa muharebesinde sıhhiyeci olarak görev yapan ve sonrasında askerlik hizmeti ve insan öldürmeye karşı duran Vicdani Retçiler arasında ilk defa Kongre Şeref Madalyasına hak kazanan Desmond T. Doss’un hikayesi konu alıyor. 59 yaşındaki yönetmen/aktörün 10 sene sonra ilk defa çekeceği filmin çekimleri için mekan olarak Avustralya seçilmiş.

Filmin yapımcılarından Bill Mechanic’in en çok takip edilen çevrimiçi sinema/TV dergilerinden biri olan Variety’yle yaptığı mülakatta, filmin çekimleri için mekan olarak Avustralya’yı seçtiklerini ama henüz hangi bölge ya da şehirlerde çalışmaya başlayacaklarını net olarak belirlemediklerini söyledi.

Mel Gibson 2006 yılında çektiği Apocalypto’dan sonra ailevi sorunlar yüzünden Hollywood kariyerine ara vermişti. Gibson, her ne kadar New York doğumlu olsa da ailesiyle birlikte çok küçük yaşta Sydney’e taşındığı için Avustralyalı olarak bilinir, tanınır. Sinema kariyerine de birer Avustralya yapımı olan Mad Max serisi (1979) ve Gallipoli-Gelibolu (1981) filmleriyle başlamış sayabiliriz.

2016 yılında vizyona girmesi beklenen Hacksaw Ridge’de Desmond T. Doss karakterini Spiderman filmlerinin yıldızı Andrew Garfield’ın canlandıracağı kesinleşmişken diğer roller için henüz bir açıklama yapılmadı.