Dünyaca ünlü yapım şirketi Fox ve Hasbro, Magic: the Gathering kart oyunları baz alınarak yapılacak seri bir film projesi üzerinde anlaşmaya vardı. The Hollywood Reporter’ın da doğruladığı anlaşmaya göre iki şirket sıradan bir uyarlama filmin ötesine geçerek oldukça büyük bütçeli bir işe kalkışmış görünüyorlar.

Projenin Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi büyük bütçeli bir seri olmasını planlayan şirketler projenin başına ise Magic: the Gathering evrenini bilen isimleri oturtuyor. Kart oyununun yapımcısı Wizards of the Coast’tan Brian Leeds (Wizard of the Coast Hasbro’nun alt iştiraklerinden biri) ile Hasbro’dan Brian Goldner ve Stephen Davis’in yürütücü yapımcı koltuğunda oturacağı projede, yapımcı ve senarist olarak ise Simon Kinberg yer alacak. Kinberg’in geçmişine baktığımızda Mr. & Mrs. Smith, Sherlock Holmes, ve Abraham Lincoln: Vampire Hunter filmlerinde senaristlik görevini üstlendiğini görüyoruz.Kendisi ayrıca yine Fox’un önemli film serilerinden biri olan X-Men’de hem yapımcı hem de yazar olarak görev aldı.

magicthegathering

Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi çok büyük uyarlamalara kafa tutmayı amaçlayan Magic: the Gathering’in işi kolay değil elbette. Zira bu serilerin izinden gitmeye çalışan pek çok fantastik film malesef istenileni veremedi ve tarihin tozlu sayfalarında birer satır olarak kaldı. Umarız istedikleri kadar epik bir seri yapabilirler. Zira Magic: the Gathering’de bu potansiyel mevcut.