Riot Games Türkiye Ofisi’nin her yıl düzenlediği Üniversite Ligi’nde yeni sezon duyurusu gerçekleştirildi. Son sezonunda Uludağ Üniversitesi’nden KESTANELER takımının şampiyonluğu ile tamamlanan etkinliğin yeni sezonunda uygulanacak format açıklandı.

Bu sezon rekabetin daha da yüksek olması için, Türkiye dört bölgeye bölündü. Bu dört bölgede yer alan üniversite takımları, bölgesel elemelere katılacak. Bölgesel elemeler sonunda ilk altıya girmeyi başaran takımlar, Bölgesel Lig’e katılmaya hak kazanacak.

Beş hafta sürecek olan Bölgesel Lig’lerde ilk dörde giren takımlar Bölgesel Finaller’e katılacak. Bölgesel Finaller’de şampiyon olmayı başaran dört bölgenin şampiyonları, Büyük Final’de Üniversite Ligi’nin şampiyonu olmak için kozlarını paylaşacak.

Üniversite Ligi’nde yer almak için aynı üniversitedeki oyuncularla takım kurmak gerekiyor. Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi’nde yer alan oyuncular bu lige katılamaz. Lige katılacak oyuncular örgün eğitimde ya da ikinci öğretimde olmalıdır. Açık öğretim öğrencileri, mezunlar ve öğretim görevlileri, değişim programıyla gelen öğrenciler lige katılamaz. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri lige katılabilir.

Tarih olarak Üniversite Ligi’nin kayıtları 1 Şubat’ta açılacak ve 20 Şubat tarihinde kapatılacaktır. Tüm maçlar hafta sonu oynanacaktır. Bölge Elemeleri 25 – 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bölge Ligi 4 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bölge Finalleri 8 Nisan – 16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecektir. Büyük Final ise 6 – 7 Mayıs tarihinde gerçekleşecektir.

Üniversitenizin yer aldığı bölgeyi aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

Bölge 1: Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Bursa, Balıkesir, İstanbul (1)*, Manisa, Kütahya, Bilecik, Afyon, Uşak, Isparta, Eskişehir.

Bölge 2: İstanbul (2)*, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Tokat, Giresun, Gümüşhane, Bayburt.

Bölge 3: İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Burdur, Antalya, Mersin, Karaman, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Batman, Siirt, Hakkari, Konya, Aksaray, Adıyaman, Niğde, Kahramanmaraş.

Bölge 4: Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Diyarbakır, Erzurum, Nevşehir, Trabzon, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Iğdır, Kars, Muş, Rize, Sivas, Tunceli, Van, Malatya.

Ödüller de; 1.takıma 10.000 TL değerinde ödül çeki. 2.takım 7.500 TL değerinde ödül çeki. 3. takım 5.000 TL değerinde ödül çeki. 4. takım 2.500 TL değerinde ödül çeki. Ayrıca, Bölge Finalleri’nde oynayan her oyuncu 1.000 RP, bu ödülün yanı sıra Büyük Final’de oynayan her oyuncu 1.000 RP ödül kazanacaktır. RP ödülleri oyuncuların hesaplarına yüklenecektir.