League-of-legends-ChampionsAlmanya’da katıldığı konferansta konuşan, Riot Yetkilisi Dustin Beck League of Legends’a hayli güveniyor.

E-sporların League of Legends ile farklı bir profesyonellik derecesine geldiğini söyleyen Beck, oyunculara ve oyunun fanlarına Avrupa’daki futbol kulüpleri nasıl davranıyorsa aynı şekilde davranmayı istediklerini de belirtti.

Ülkemizde de oldukça popüler olan oyunun 2011’den bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor olması, Beck’in bu derece iyimser olmasını da haklı çıkarıyor. Tam olarak aktarmak gerekirse Beck’in sözleri şöyle:

Bu da diğer sporlar gibi bir spor. Beyzbol 110 yıldır oynanıyor… League of Legends da o kadar oynanacak demiyorum, ancak League of Legends’ın on yıllar boyu oynanacağını umuyoruz.

Bir oyuncu olarak League of Legends ve diğer MOBA’ların oyuncuya çok büyük bir şey sunmadıklarını düşünsem de E-spor’a olan katkıları kesinlikle yadsınamaz bir gerçek. Bu sebeple Beck bu öngörüsünde büyük bir ihtimalle haklı da çıkacaktır. Ancak bu noktada esas soru oyunculara sorulması gereken şu sorudur: “Siz 10 yıl sonra kendinizi League of Legends oynarken görüyor musunuz?”