Konami Digital Entertainment B.V. bugün PES 2014’te 20 AFA Primera División takımı ve bazı stadların da yer alması için Arjantin Futbol Federasyonu ile anlaşıldığını duyurdu. KONAMI ayrıca Arjantin FOX Sports kanalının yorumcuları Mariano Closs ve Fernando Niembro ile de anlaştı. Oyunda yer alacak birinci lig takımları arasında River Plate, Boca Juniors, Newell’s Old Boys ve Racing de bulunuyor.

Pro Evolution Soccer serisi aralarında Avrupa’nın en üst seviyedeki kulüp turnuvası UEFA Şampiyonlar Ligi ve AFC Şampiyonlar Ligi’nin de yer aldığı önemli futbol lisanslarını elinde tutuyor. PES serisi, sevilen AFA Primera División takımlarının da eklenmesiyle daha da fazla sayıda futbol taraftarına ulaşmayı hedefliyor. AFA ile yapılan bu yeni anlaşma sayesinde PES 2014’te 20 Primera División takımı ve bazı stadlar yer alacak.

PES 2014’te yer alacak 20 Primera División takımının listesi şu şekilde: All Boys, Argentinos Juniors, Arsenal, Atlético de Rafaela, Belgrano, Boca Juniors, Colón, Estudiantes, Gimnasia y Esgrima, Godoy Cruz, Lanús, Newell’s Old Boys, Olimpo, Quilmes, Racing, River Plate, Rosario Central, San Lorenzo, Tigre, Vélez Sarsfield.

PES 2014 PES serisinde ilk oyundan beri görülen en kapsamlı yenilikleri sunacak olan yeni FOX motoru sayesinde popular seri için yeni bir başlangıç anlamına geliyor. PES Productions ekibi futbola yeni bir yaklaşım getirmek için yıllar boyunca maç akışlarını yakından inceledi.  Sonuç olarak PES 2014, Kojima Production’ın ünlü Fox motorunu kullanacak. Altı temel standart (M.A.S.S., TrueBall Tech, Heart, PES ID, Team Play ve Core) üzerine kurulan PES 2014 futbol simülasyonları için yeni çıtayı belirleyecek. Bu standartlar futbolcuların topu alışlarından kontrollerine, maçın fiziksel yönünden maç gününün verdiği hissiyete kadar herşeye etki edecek.

PES 2014 PlayStation 3, Xbox 360, Windows PC ve PSP (PlayStation Portable) için piyasaya çıkacak.