Efsanevi video oyun yönetmeni Hideo Kojima, merakla beklenen projesi Death Stranding hakkında  konuştu.
Kojima‘nın açıklamaları, oyunun MMO olacağı yönündeki spekülasyonları artırdı.

Hideo Kojima, New York‘taki Tribeca Film Festivali‘nde Death Stranding‘in yıldızı Norman Reedus ile sahne aldı. Merakla beklenen proje hakkında konuşan Kojima, “Bu açık dünya aksiyon oyunu, ama gerçekten yeni bir şey” dedi. Açıklamalardan anladığımız kadarıyla, bu oyunda da yine Kojima dehasını göreceğiz: “Gerçek dünyada bir sürü şey oluyor, Amerika’da, Avrupa’da. Aslında her şey İnternet ile bağlantılı, ancak, bugünlerde, bir şekilde gerçek dünyaya bağlı değiliz. Bunu, oyuna bir metafor olarak koyuyorum. Oyuncunun oyunda dünyaya yeniden bağlaması gerekecek. Çok yalnızsın, yalnızlık var, ama bağlanmaya çalışıyorsun.” 

“Diğer oyuncularla etkileşimin, Death Stranding‘in önemli bir parçası olacağını söyleyen” Kojima‘nın açıklamaları, oyunun MMO olacağı yönündeki spekülasyonları arttırdı. “Ben bir fikir ortaya attım” diyen Kojima, “Sen oyunla bağlanıyorsun ve herkes beraber oynuyor. Ve sen bağlanacaksın, herkes birlikte bağlanacak. Herhangi bir şey söyleyemem çünkü konuşursam Sony mutsuz olacak. Sony ile bağlantımı koparmak istemiyorum” dedi.  

Kojima‘nın daha önceki yapımlarını da düşününce, oyunun klasik bir MMO olmayacağını de söyleyebiliriz. 

Kojima‘yla birlikte sahneye çıkan Norman Reedus ise “Bu farklı bir düşünce tarzı” dedi. “Genç bir oğlum var, herkesi öldürdüğün bazı oyunları oynadım.  Bu öyle değil. (Death Stranding’in) içinde de şiddet içeren unsurlar var, ama bu farklı bir şey” yorumunu yaptı.

Oyun mekaniğinden veya hikayesi hakkında bir şey bilmediğimiz Death Stranding‘i  belki birkaç ay içinde oyunu görebileceğimizi söyledi. 

HIDEO KOJIMA