Avrupa LCS’in değişik seçimleri ile öne çıkan oyuncularından Mateusz “Kikis” Szkudlarek, tekliflere açık olduğunu duyuran bir paylaşım gerçekleştirdi. Fnatic’in üst koridorunda oynayan isim, sözleşmesinin devam etmesine rağmen kendi kararlarını verebileceğini açıkladı.

LCS kariyerine Unicorns of Love’da ormancı olarak başlayan isim, meta dışı orman tercihleri ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştı. Özellikle büyük takımlara karşı yaptığı sürpriz seçimlerle maç kazandıran oyuncu kısa sürede sevilen bir isim oldu.

Ancak Kikis, hızlı yükseldiği gibi hızlı da bir düşüş yaşadı. Kendine çok güvenen bir oyuncu olması bazı hataları da beraberinde getirdi. Böyle olunca Unicorns of Love’dan ayrılan isim CS ligi ekiplerinden Gamers2’ya geçiş yaptı.

Gamers2’nun G2 Esports olmasıyla birlikte üst koridora geçiş yapan ve takımının LCS’e çıkmasında pay sahibi olan Kikis, takımının ilk sezonda şampiyonluk yaşayan kadrosunda da yer alıyordu. Tekrardan iyi bir grafik ortaya koyan Polonyalı isim MSI’da sergilediği performans ile hayal kırıklığı yaşatmış ve G2 Esports’un Koreli bir üst koridoru kadrosuna katmasına sebep olmuştu.

Bu transfer sonrası köprüleri atan Kikis, Fnatic’e transfer olsa da beklenen etkiyi yapamamış ve takımı ile birlikte Worlds’e katılma başarısı gösterememişti. Fnatic ile sözleşmesi devam eden oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile birlikte hem ormancı olarak hem de üst koridor olarak tüm tekliflere açık olduğunu duyurdu. Bakalım Kikis’in yeni adresi neresi olacak?