HABERLER

Kayıp Sembol Yolda!

By 10 Mart 2014 Haziran 6th, 2018 No Comments

brown
İhanet Noktası adlı kitabıyla okurların ilgisini çekmeyi başaran Dan Brown sırasıyla Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci Şifresi, Kayıp Sembol ve son olarak da Cehennem’i piyasaya çıkarmış dünya üzerinde elde ettiği satış rakamlarıyla “Best-Seller”a adını yazdırmayı başarmıştı. Eserlerinin çok beğenilmesi Hollywood’un gözünden kaçmadı ve ilk olarak Da Vinci Şifre’si beyaz perdeye aktarılmıştı. Kitabından elde edilen başarının aynısı sinemadan da gelince aslında ilk kitap olan Melekler ve Şeytanlar serinin devam filmi olarak izleyicilerin beğenisine sunuldu. Herkesin merakla beklediği film de Melekler ve Şeytanlar’dı.

Serinin son kitabı Kayıp Sembol’ün de çekimlerine başlanacağı bildirildi. 2009 yılında piyasaya giriş yapan kitap her zaman ki gibi insanların beğenisini topladı ve ilk iki filmden sonra beyaz perdede kendisini gösterme fırsatını buldu. Filmin yapımcılığını Tom Hanks üstlenecek. Yönetmen koltuğuna Mark Romanek’in oturacağı yapım gelecek yıldan itibaren çekimlerine başlanacak. Size bir sevindirici haber daha verelim. Filmin bazı sahnelerin İstanbul’dan çekileceği de gelen haberler arasında. Başta Ayasofya olmak üzere İstanbul’un pek çok tarihi yerlerini plato olarak kullanmak isteyen Hanks, İstanbul’a aşina olan Russell Crowe’la konuyla ilgili iletişime geçtiği konuşuluyor.  Gladyatör’ün kurduğu dostluklar ve bürokratik bağlantılardan yararlanmayı umuyor.
tom-hanks-1361843540

Kitapta yer alan İstanbul bölümleri bazı kesimleri rahatsız etmişti. Bakalım filmin bazı sahnelerinin İstanbul’da çekilecek olması nasıl bir gündem yaratacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.