İlk filmi ile beğeni toplayan ve Avengers filmi ile popülaritesini iyice arttıran Captain America’nın 2. filmi The Winter Soldier 3 boyutlu olarak 4 Nisan’dan itibaren sinema salonlarında boy gösterecek. Film ile alakalı yeni bir trailer yayınlandı.

Serinin ilk filminde 2. Dünya Savaşı döneminde Alman tarafının fantastik düşmanlarını dize getiren kahramanımız Kaptan Amerika bu sefer de doğal olarak her fırsatta 1 numaralı düşman olarak olarak karşımıza çıkan Rusya’nın fantastik askerleri ile kapışıyor. Sovyet Rusya döneminde geçecek filmde kahramanımız bu sefer daha güçlü arkadaşlarla yola çıkıyor.

Captain America çizgi romanlarını okuyanların yakından tanıdığı Falcon bu sefer Kaptanımızın kankası olarak filme dahil oluyor. Avengers kadrosundan Kar Dul rolü ile güzeller güzeli Scarlet Johansson, Maria Hill rolü ile How I Met Your Mother’ın Robin’i Cobie Smulders ve tabii ki Nick Fury rolü ile Samuel. L Jackson Kaptana yardım için toplanıyor. Film neredeyse Avengers 1.5 olmuş diyebiliriz. Falcon rolünü Anthony Mackie üstlenirken, filmin en göze çarpan ismi usta aktör ve yönetmen Robert Redford. Kaptan Amerika rolünde ise bir kez daha Chris Evans‘ı izleyeceğiz.

İlk filmi seyredenlerin hatırlayacağı Kaptanımızın ilk aşkı Peggy Carter ve Iron Man’in de babası olan Howard Stark karakterleri bu filmde de yer alacak.