CS:GO hayranları ve profesyonel olmak isteyenler için ESL‘den yeni haber.ESL Türkiye, 16 Haziran tarihinde Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yaz Sezonu 2019 Elemeleri‘nin başlayacağını duyurdu.  Elemeler, 3 açık eleme, kapalı eleme ve lig süreci şeklinde ilerleyecek.

Açık elemelere 16 yaşından büyük tüm Türk oyuncular ve takımlar katılabilecek. Açık elemeler 16, 23 ve 29 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. 

Kapalı elemeler ise 3 açık elemeden kapalı elemelere katılmaya hak kazanan 6 takım ve geçtiğimiz sezon  5. ve 6. sırada bitirmeyi başaran Team of Anatolia ile Sangal Esports grubundan oluşacak. Grup mücadeleleri 30 Haziran Pazar günü gerçekleşecek. A grubunda Team of Anatolia, B grubunda ise Sangal Esports olacak. Rakipleri ise 3 açık elemeden yükselen takımlar arasından rastgele bir biçimde seçilecek. 

Lig sürecinde zorlu eleme süreçlerini geçerek lige katılmaya hak kazanan takımlar, 7 haftadan oluşan bir lig sürecinde mücadele edecekler. 8 takım, geçen sezon olduğu gibi her hafta birbirleriyle iki harita üzerinden mücadele edip, ligde ilk 4 içinde bitiren takımlar playoff için mücadele edecekler.

Sadece para ödülüyle kalmayıp bu sezon şampiyon olan takım EPEC‘e katılmaya hak kazanacak. Ligi ikinci bitiren takım ise MDL‘in yeni sezonun katılabilmek için Climber Cup oynama hakkı kazanacak.

 

 

Ozan GÜLLER

Ozan GÜLLER

Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!