Android için oyunu buradan indirebilirsiniz.
iOS için oyunu buradan indirebilirsiniz.

INSTAGRAM : Son günlerde popülaritesini hızla arttıran, mobil cihazımızla fotoğraf çekmeyi daha eğlenceli  bir hale getiren uygulama.

İşe uygulama dükkanından indirip, kayıt olmakla başlıyoruz. Kendine bir kullanıcı adı belirle ve en havalı profil fotoğrafını seç.Bu kısa işlemin ardından artık sen de Instagram dünyasının yeni yaratıcılarındansın. Yaratıcı diyorum çünkü fotoğrafı nasılçekeceğin ve Instagram’ın sana sunduğu efektleri nasıl kullanacağın tamamen senin yaratıcılığına kalmış.

Birinci aşamada; Fotoğrafları Instagram’ın kendi kamerasından çekebiliyor ya da galerimizdeki fotoğraflardan seçebiliyoruz.Seçtiğimiz fotoğrafları bize sunulan efektler ile daha çekici bir hale getiriyoruz. En basit bir fotoğrafı bile bu efektler sayesinde muhteşem bir şekle sokabilirsiniz. Dilerseniz ışığı azaltabiliyor, dilerseniz de karanlığı arttırabiliyorsunuz. Yok ben
nostaljiyi seviyorum diyorsanız siyah-beyaz efektler sizin tercihinizde. Her efektin kendine özgü çerçeveleri de mevcut. Bunları efektle birlikte kullanıp kullanmamak ise sizin elinizde. Gölgelendirme, buğulama gibi basit işlemleri de yaptıktan sonra artık fotoğrafımız paylaşıma hazır. İkinci aşamada ise ; Fotoğrafımız için bir başlık metni oluşturmak. Ruh halini, fotoğraf hakkında aklından geçenleri oraya yansıtabilirsin. İstersen fotoğraflara arkadaşlarını da etiketleyebilirsin. Belki arkadaşın için çektiğin özel bir fotoğrafın vardır. Bu şekilde onun dikkatini, fotoğrafa kolaylıkla çekebilirsin. Yayınlamak istediğin sosyal ağları da seçtikten sonra fotoğrafı yollamamak için hiç bir engel yok.

       

Fotoğraflar Instagram’ın kendi yayın akışında görüntülenir. Fotoğrafların seni takip eden insanların yayın akışında da görüntülenecek. İstersen herkes seni takip edebilir, istersen de seni takip eden kitleyi arkadaşlarınla  sınırlayabilirsin. ”Arkadaşlarını Bul” özelliği sayesinde sende kendi arkadaşlarını bulabilir ve onların paylaşımlarına ortak olabilirsin. Arkadaşlarınızla fotoğraflar hakkında yorumlaşabilir, en beğendiğiniz fotoğrafları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Tekrar tekrar bakmak isteyeceğiniz fotoğraflar olacağından eminim. Fotoğrafınıza yorum atan  ya da beğenen biri olduğu zaman da bildirimler alacaksınız. Gözünüzden hiçbir şey kaçmayacak.

Günün en popüler fotoğrafları da ayrı bir yerde mevcut. Bugün en çok hangi fotoğraf beğenilmiş, en çok hangi fotoğraf hakkında konuşulmuş… Belki de senin yaratacağın bir fotoğraf, günün en popülerleri arasına girebilir. Yaratıcılığınızı konuşturun.

     

Uygulamanın biraz da arayüzüne bakalım. Farklı dil seçenekleri mevcut fakat aralarında henüz Türkçe bulunmuyor. Ama kullanım kolaylığısayesinde Türkçe dil desteğini pek fazla aramıyorsunuz. Şuan 17 efekt ve 4 yapılandırma aracı bulunuyor. Açılışı 11 efektle yapan Instagram her güncellemesinde farklı efektler eklemeye devam ediyor. Yakında satın alınabilecek özel efektlerin kokusunu da ufak ufak almaya başladım…

Ben de Instagram kullanıyorum ve sizleri de bu renkli dünyaya davet ediyorum. ”toqepipoke” kullanıcı adımla ben de oradayım. Takipte olun!