Amerika’nın Oakland şehrinde gerçekleştirilen Intel Extreme Masters Season 11 CS:GO etkinliği, hafta sonu oynanan karşılaşmalar sonrasında tamamlandı.

SK Gaming ile Ninjas in Pyjamas’ın karşı karşıya geldiği Final’de NiP, rakibini 2-1’lik skorla devirmeyi başardı ve şampiyonluğa ulaştı.

B grubunda yer alan Ninjas in Pyjamas ekibi, üç galibiyet ve iki yenilgi ile beraber grubu üçüncü sırada bitirdi ve Çeyrek Finaller’e yükseldi.

A grubu ikincisi Immortals ile eşleşen NiP, rakibini 2-0 ile geçerek Yarı Final’e yükseldi. Yarı Final’de kendi grubunda yer alan ve lider olarak tamamlayan FaZe Clan’ı da 2-1 ile deviren NiP, Final’e kalma başarısı gösterdi.

NiP’nin Final’deki rakibi kendi grubunda yer alan ve ikinci sırada tamamlayan SK Gaming oldu. SK Gaming Çeyrek Final’de A grubu üçüncüsü G2 Esports’u 2-1 ile, Yarı Final’de A grubu lideri Astralis’i 2-0 ile geçip Final’e yükselmişti.

Final serisine Train haritasını 16-4’lük skorla SK Gaming kazanarak başlasa da,  NiP Cache ve Cobblestone haritalarını 16-14’lük skorlarla almayı başardı ve şampiyonluğa uzandı.

NiP, bu şampiyonlukla birlikte $128.000’lık ödülün de sahibi oldu.

IEM Oakland 2016

IEM Oakland 2016