Yine bir perşembe günü ve yine Humble Bundle tarafından istediğimiz kadar ödeyerek satın alabileceğimiz oyunları inceliyoruz.

Bu hafta satıştaki oyunlar Double Fine stüdyosuna ait olan 5 oyun. Her zaman olduğu gibi düşük ücretler ödeyerek üç oyuna sahip olabiliyor, eğer 6 dolar ya da daha fazla ödersek bir oyuna daha sahip oluyoruz. Ancak bu hafta bir de fazladan 16.75 dolar ödediğimiz takdirde beşinci bir oyuna sahip oluyoruz.

Lafı daha fazla uzatmadan oyunlara göz atmaya başlayalım:

6 Doların Altında Ödeyerek Sahip Olabileceğimiz Oyunlar

Psychonauts

Buram buram Tim Schafer kokan bu oyun bir aksiyon platform oyunu. Olağanüstü güçlere sahip varlıkların toplanıp süper ajan olarak yetiştirildiği bir kampta, Raz isimli bir veledi yönetiyoruz. Kampta işler sarpa sardığında, kendimizi ve arkadaşlarımızı kurtarmak da Raz’a -yani bize- kalıyor. Eğer renkli karakterler ve esprili bir oyun arıyorsanız, Psychonauts sizin için biçilmiş kaftan.

Costume Quest

Costume Quest, bir cadılar bayramı gecesinde karnavallardan alışveriş merkezlerine uzanan bir macera oyunu. Oyunda bir grup çocuk olarak mahallemizdeki canavarlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Bunu da yalnızca cesaretimiz ve evde yaptığımız kostümlerle başarmayı amaçlıyoruz. Kapı kapı dolaşıp topladığımız şekerler ile savaşa hazırlanıyoruz ve kıyafetlerimize özgü süper güçlerle de canavarlara karşı savaşıyoruz.

Stacking

Stacking’te ise kahramanımız zor ekonomik şartlar sebebiyle ayrı düşmüş Rus Matruşka bebeği ailesinin en küçük ferdi olan Charlie Blackmore. Kulağa geldiği kadar ilginç bir oynanışa da sahip olan oyundaki amacımız ailemizi bir araya getirmek. Ancak şöyle bir problem var ki çok küçük olduğu için kimse Charlie’yi ciddiye almıyor. Biz de bu zayıflığımızı silahımız olarak kullanarak, puzzlelar çözerek ve çözümler arayarak amacımıza ulaşmaya çalışıyoruz.

6 Dolar Ödeyerek Sahip Olabileceğimiz Oyun

Brutal Legend

Brutal Legend’ta Eddie Riggs isimli Heavy Metal’e gönül vermiş, gitarı akorda ihtiyacı olanların ya da sahnenin şova hazırlanmasını isteyenlerin ilk aradığı karakteri canlandırıyoruz. Oyunumuz ise Eddie’nin sahnede bir kaza geçirmesinin ardından, bildiği tüm metal şarkıların sözlerinin ve albüm kapaklarının canlandığı bir dünyada uyanmasıyla başlıyor. Bu yeni dünyada amacımız son kalan insanları da köleleştirmiş olan şeytani imparator Doviculus’u mağlup etmek.

16,75 Dolar Ödeyerek Sahip Olabileceğimiz oyun

Spacebase DF-9

Henüz erken erişimde olan bu oyunda, insanlar ve uzaylılar için yıldızlar arasında bir ev inşa etmeye çalışıyoruz. Evrende doğal olan her türlü olayla başa çıkmaya çalışırken kurmaya çalıştığımız karargahımızda, dayanılmaz yalnızlık da bir diğer engel…