Bir perşembe gününde daha Humble’ın haftalık oyun teklifi incelemesinde beraberiz sevgili Multiplayer takipçileri.

Bu haftaki teklif “The Adventure Company and Friends” temasıyla, macera türündeki oyunlar üzerine ve oldukça da bereketli. 6 dolar altında ödeyerek sahip olabileceğiniz 4, 6 dolar ve üstü ödeyerek sahip olabileceğiniz 7 ve 15 dolar üstünde ödeyerek sahip olabileceğiniz de 1 oyun olmak üzere toplamda 12 oyun oyunculara sunulmuş durumda.

Yolumuz uzun, hızlıca oyunlara göz atmaya başlayalım.

6 Dolardan az ödeyerek sahip olabileceğiniz oyunlar

Dead Reefs

Dead Reef, İngiltere açıklarındaki bir adada 18. yüzyılda geçen gizemli bir macerayı konu alıyor. Civardan geçen gemileri adanın kayalıklarına çekerek batıran korsanların son kurbanları olan bir grup rahibin cinayetini araştırmaya başladığımız oyunda başımıza bir de adanın yozlaşmış yöneticisi Baron DeSantra bela oluyor.

Mystery Series: A Vampire Tale

Babasının kayboluşunu araştıran karakterimiz Caroline ile birlikte yolumuz vampir klanlarıyla kesişiyor. Gizli objeleri bulmaya çalıştığımız oyun, bağımlılık yaratan bir oyun tecrübesi vaat ediyor.

Safecracker: The Ultimate Puzzle Adventure

Duncan W. Adams isimli kasa koleksiyoncusu eksantrik bir zengin vefat eder ve ailesi Duncan’ın vasiyetini bulmak ister. Bu noktada usta bir çilingir olarak devreye biz gireriz. 35 adet kasadan birinde vasiyet durmaktadır ve bizim görevimiz, malikaneye serpiştirilmiş ipuçlarından da yararlanarak kasaları açmak.

Aura: Fate of Ages

Paralel dünyalar arasında yolculuk yaptığımız bu oyunda, estetik bir atmosfer eşliğinde aradığımız eşyaların peşine düşüyor ve bu arayış sırasında karşımıza çıkan engelleri aşmaya çalışıyoruz.

6 Dolar ve üstü ödeyerek sahip olabileceğiniz oyunlar

Dark Fall: The Journal ve Dark Fall 2: Lights Out

Korku macera türündeki bu oyunların ilkinde kardeşimizi de koruyup hayatta kalabilmek üzere terkedilmiş, hayaletli bir mekanın içerisindeki gizemi çözmeye çalışıyoruz; bunu yaparken de peşimizdekilerin de bizi bulmasına izin vermememiz gerekiyor… İkinci oyunda ise 1900 yılında bir deniz fenerindeyken ansızın ortadan kaybolan üç adamın başına gelenleri ve fenerdeki gizemi çözmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de gerçek hayattakilerden esinlenilmiş hayalet avcısı araçlarını kullanıyoruz.

The Book of Unwritten Tales: Digital Deluxe Edition ve The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles Collector’s Edition

Point and Click türündeki bu oyun serisinin ilk oyununda dünyanın kaderini etkileyebilecek güçlü bir eşyanın peşindeki arkeolojist Mortimer MacGuffin’i canlandırıyoruz. İkinci oyun ise ilk oyundan tanıdığımız karakterlerin, ilk oyundan önceki zamanda başlarından geçeni konu ediniyor.

Jack Keane 2 – The Fire Within

Jack Keane’in ikinci oyununda karakterimiz Jack Keane, sayısız efsanevi definenin büyüsüne kapılıp soluğu Shangai hapishanesinde alıyor. Ancak iş hapishaneden kaçmaya geldiğinde, işler biraz karışıyor.

Deponia

Dünyanın bir çöplüğe dönüştüğü oyunda, fakir ama gururlu genç Rufus’u canlandırıyor ve onun zengin olma hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tabi işler burada kalmıyor, bir de “zengin kız”a aşık oluveriyoruz. Türk filmlerini aratmayan Deponia, bu haftaki teklifler içinde en çok öne çıkan oyunlardan biri.

Edna & Harver: The Breakout

Deponia’nın geliştiricilerinden gelen bu ödüllü oyunda karakterimiz Edna ve onun peluş tavşanı Harvey ile birlikte bir akıl hastanesinden kaçışımızla başlayan yolculuğumuzu tamamlamaya başlıyoruz. Kaçışımızı engellemeye çalışan hastahane müdüründen kurtulmaya çalışırken, yolumuz oldukça renkli karakterlerle kesişiyor.

15 dolar ve üstü ödeyerek sahip olabileceğiniz oyunlar

The Raven: Legacy of a Master Thief Digital Deluxe Edition

Son oyunumuzda ise 1960 Paris’inde ün salmış The Raven (Kuzgun) lakaplı hırsız Nicolas Legrand tarafından yakalanıyor ve ölümcül bir şekilde yaralanıyor… Ancak 1964 yılında Londra’da kıymetli bir yakut çalınıp, olay yerinde de bir kuzgun tüyü bulununca, macera yeniden başlıyor…