Bir perşembe gününde daha Humble’ın haftalık olarak bize sunduğu oyunları incelediğimiz yazımıza hoş geldiniz.

Bu hafta Humble Haftalık Teklifinde 3’ü 6 dolar veya üstü ödenerek alınabilen toplamda 6 oyun bulunuyor. Bu oyunların ortak noktası, INDIECADE isimli Bağımsız Oyun Festivalinde yer almış olmaları. Dilerseniz oyunları incelemeye koyulalım.

6 Dolar altında ödeyerek satın alabileceğiniz oyunlar

And Yet It Moves

And Yet It Moves, ödüllü bir fizik tabanlı puzzle platform oyunu. Oyun dünyasını parçaları çevirerek manipüle ediyoruz ve yer çekiminin değişmesiyle de ortaya çıkan düşen kayalar gibi tehlikeli durumlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Eski tarz kolajları hatırlatan tasarımı ve ilginç müzikleriyle bağımsız oyun severleri cezbediyor.

The Dream Machine

Bir başka ödül kazanan point and click macera türündeki The Dream Machine’in ilk üç bölümüne de sahip olabiliyoruz.  The Dream Machine’de karakterimiz Victor Neff ve eşiyle beraber yeni taşındıkları apartmandaki sırları çözüyoruz. Sevdiğimiz insanların ve yabancıların zihinlerine girip onları The Dream Machine’den kurtarmaya çalışıyoruz.

Luxuria Superbia

Luxuria Superbia, rengarek bir oyun. Çiçekleri renklendirdiğimiz bir tünelde uygun yolun üzerinde kalarak ilerlemeye ve yüksek puanlar almaya çalışıyoruz ve bunu yaparken de hipnotize oluyoruz… Oyunun rengarenk ve epeyce kafa açan yapısı, müzikleriyle birleşince çamaşır makinesı izlermişçesine bir etki yaratıyor.

6 Dolar ve üstünde ödeyerek satın alabileceğiniz oyunlar

Dear Esther

Dear Esther’i ilk çıktığı zamandan hatırlıyorum. Bir Sinema Televizyon öğrencisi olarak oyunun yapmaya çalıştığı ve gayet de güzel başardığı şeyin etkisinden kurtulmam epey vakit almıştı. Dear Esther, klasik bir bilgisayar oyunu değil. Hatta ne kadar “oyun” olduğu da tartışılır. Dear Esther’in yaptığı şey bir hikaye anlatmak ve bunu da gayet güzel başarıyor. İçinde bulunduğunuz atmosfer, çevrenizin güzelliği ve size hissettirdikleri sayesinde inanılmaz bir tecrübe ediniyorsunuz.

The Bridge

The Bridge, oyunculara fizik ve bakış açısı konseptlerini yeniden değerlendirten 2 boyutlu bir puzzle oyunu. Isaac Newton ile Escher’in zihinlerinin çarpışmasıyla oluşmuş bir oyun… Yer çekimini manipüle ediyor ve fiziken varolması mümkün olmayan çevrede ilerlemeye çalışıyoruz. Bilgisayar oyunlarıyla sanatın birleştiği oyunlardan birisi The Bridge.

7 Grand Steps

7 Grand Steps, bir ailenin tüm kuşaklarını antik zamanlardan günümüze doğru yönettiğimiz bir oyun. Basit bir başlangıcın ardından zamanla zorlaşan ve aynı hayatta olduğu gibi iki adım ileri bir adım geri gittiğiniz oyunda, ailemizin bu dünyaya ne gibi bir miras bırakacağına oynayışımızla biz karar veriyoruz. Masaüstü oyunları, slot makinalarını ve hikaye anlatımını inovatif bir biçimde harmanlayan oyun, uzun saatlerinizi yeme potansiyeline sahip.