Bugün daha erken saatlerde sızan bir haber olarak sizlerle Homefront: The Revolution’un kutusunun görselini paylaşmıştık. Bu haberin ardından yeni oyunun yayıncısı olacak Deep Silver, resmi açıklamayı yaptı ve bir trailer ile birlikte birkaç görsel yayınladı.

Crytek’in Nottingham stüdyosu tarafından geliştirilecek olan Homefront: The Revolution, açık dünya FPS oyunu olacak. Oyunculara ABD’yi istila eden Kuzey Kore’ye karşı gerilla savaşı verme fırsatı sunacak olan oyun PS4, Xbox One ve PC’lere 2015 yılında gelecek.

Oyun, Kuzey Kore’nin ABD’yi istilasından 4 yıl sonrasında Philedelphia çevresinde geçiyor. Deep Silver’ın paylaştığına göre, bir zamanların görkemli süper gücü artık bir gettoya dönüşmüş ve Kuzey Kore’liler halkı sindirmek adına her türlü gücü kullanıyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında bir Direniş Gücü (Resistance) doğuyor ve özgürlükleri için savaşmaya başlıyor. İşte biz de bu direniş gücünde görev alıyoruz.

Paylaşılan bilgilere göre Homefront The Revolution’ın özellikleri şöyle olacak:

CRYENGINE ile tasarlanmış yaşayan bir açık dünya.

Gerilla taktiklerinin gerçekçi uygulanması. (Call of Duty’deki gibi çizgisel bir ilerleyiş olmayacağı belirtiliyor.)

– Direnişi güçlendirmek için adam toplamak ve karargah kurmak gibi görevlerimiz olacak.

– Direnişi alevlendirin! Blidiğiniz üzere ABD zaten bir sefer bağımsızlık mücadelesi vermiş bir ülke. Bu savaş ise ikinci bir bağımsızlık savaşı ve eylemlerimizle bu bağımsızlık savaşını yeniden hayata geçiriyoruz.

Online co-op moduyla arkadaşlarımızla bir direniş hücresi oluşturup birlikte bağımsızlık için savaşabiliyoruz.

Yukarıda yayınlanan görsellerin galerisine göz atabileceğiniz gibi, aşağıda yayınlanan trailer’ı da izleyebilirsiniz: