Son yılların en popüler film serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli’nin 7. filmi 2014’ün yaz aylarında vizyona  girecekti. Ancak bilindiği üzere filmin başrol oyuncularından Paul Walker’ın ani vefatı üzerine film, yapımcı Universal tarafından ertelenmişti.

Filmin başrol oyuncularından Vin Diesel Facebook sayfasından F&F 7 filminin vizyon tarihini açıkladı. Diesel, Paul Walker ile setteki son resmini paylaşarak filmin çıkış tarihini de açıkladı. Bir aksilik yaşanmazsa 10 Nisan 2015‘te Hızlı ve Öfkeli 7 vizyonda olacak.

Walker ve Diesel'ın Fast 7'deki birlikte son sahneleri

Walker ve Diesel’ın Fast 7’deki birlikte son sahneleri

Bakalım filmde Walker’ın akıbeti nasıl belirlenecek. Karga isimli filmde de benzer bir durum yaşanmıştı. Bruce Lee’nin oğlu olan Brandon Lee oynadığı Karga filminin çekimleri sırasında vefat etmişti. Filmin geri kalanı görsel efekt teknolojisi ile Brandon Lee’nin görüntüleri kullanılarak tamamlanmıştı. Bir başka olayda Joker rolü gönüllerde taht kuran Heath Ledger’ın vefatında yaşanmıştı. Doctor Parnassus filminin çekimleri sırasında vefat eden Ledger CGI efektleri ile filmde yeniden tasvir edilmişti. Ayrıca oyuncunun yerine kadroya  Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrell dahil olmuştu.