Sony’nin Japonya Lansmanı etkinlikleri kapsamında mikrofonlara konuşan efsanevi Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı Hideo Kojima, PS4 için; “Dünyanın en iyisi” dedi.

 

hideo.kojima.490

 

Devam eden konuşmasında ise; “Yaklaşık 8 yıldan beridir PS3 için oyun yapıyoruz. Ve nihayet sonunda yeni nesil PS4 için Metal Gear Solid 5’i yapacağız. Bundan çok mutluluk duyuyorum. Bence PS4 dünyanın en iyisi. Daha önce yapılması imkansız olan şeyleri artık mümkün kılıyor. İmkansız şeyleri mümkün kılan en iyi konsol. PS4 ile imkansız kelimesini kullanmak pek mümkün değil artık.” dedi.

Aslında Japon yapımcılar arasında böyle düşünen ilk yapımcı Hideo Kojima değil. Yakuza Ishin’in yapımcısı Masayoshi Yokoyama’da PS4’ü ilk gördüğünde çok etkilendiğini belirtmişti. Tam olarak “PS2 ilk gördüğüm de çok güçlü duygular hissetmiştim. Şimdi ise PS4 karşımda çok etkili bir şekilde duruyor. PS4 bana PS2’de hissettiğim o güçlü hislerimi duygularımı tekrar hatırlattı.” demişti.

Anlaşılan Japon firmaların genel tercihi PS4 üzerine olacak. Yani Japon firmalardan gelecek oyunların PS4’e çıkma ihtimalleri yüksek.

Peki sizin düşünceleriniz nedir? Türkiye olarak PS4 ülkesi mi yoksa Xbox One ülkesi miyiz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz…

2 Comments

  • Umut Veren dedi ki:

    Valla MIcrosoft icin “3”´cü belki bilmem kacinci “Dünya Ülkesiyiz”,bizler önce oyuncuyuz
    gelsin konsolari exc yapan oyunlar tomar tomar ondan sonra görüselim.

  • TC Müslüm Barış Korkmazer dedi ki:

    bizim ülkemiz ps4 ülkesi çünkü türkiyede futbolun ayrı bir yeri var fifanın ve pesin en güzel oynandığı platform psdir ve ülkemizin bir çok yerinde ps cafeler var buda piyasayı etkiler