Geliştirici Muse Games, zeplin savaşı oyunu Guns of Icarus Online’ın 1.3 güncellemesi, The Mobula adında bir saldırı gemisi, bir Phobos Mayın Fırlatıcısı başta olmak üzere yeni birçok savaş unsurlarının duyurusunu yaptı.

Yapılan duyuruda The Mobula’nın, pruvada bulunan 5 topuyla tek bir istikamete yönelik ateş gücünün rakipsiz olduğu belirtiliyor.  Geminin yapısı itibariyle, savaş sırasında onarımın zorluğu nedeniyle Mobula, uçurulacak en riskli gemiler arasında yerini alıyor. Diğer taraftan Phobos Mayın Fırlatıcısı, oyunun derinliğine önemli bir katkı sağlıyor.

Phobos, 3 saniye sonra bir balon vasıtasıyla havada süzülmesine olanak sağlanan, aynı anda 5 mayına kadar fırlatma kapasitesine sahip. Yakınından geçen herhangi bir gemi, mayının aktif hale geçerek patlamasına ve büyük hasara yol açmasına neden oluyor. Tabii, balonlar vurulabiliyor ve sonuş olarak talihsiz kurbanların üzerine düşebiliyor. Mayınlar doğal olarak dostu düşmandan ayıramaz.

Oyuncular, artık savaşa girmeden önce tayfalarını önceden oluşturabilecek ve ekipler yaratabilecek.

Nisan ayında Muse Games, oyunun Advanture modu için Kickstarter yardımıyla başarılı bir şekilde fon yaratma çalışması yapmıştı. Mod, Haziran 2014’de Windows PC, Mac ve Linux’a çıkacak. Guns of Icarus’un Çarpışma modu, geçen Şubat ayında fonlanmış ve Ekim ayında Steam’a çıkmıştı. Oyun halihazırda, Steam’de 19.99 dolardan satışta.

05030204