GTA V’in online dünyası Grand Theft Auto Online, dün itibariyle hizmete girmesiyle birlikte, kullanıcıların bazı server ve bug sorunları hakkındaki şikayetlerine maruz kaldı.

Kullanıcıların, GTA Online’ı aktive etmek için bir güncelleme yüklemeleri gerekiyor; bu güncelleme Xbox 360’da 59 MB. Yamayı yükleyip modu açtığınızda, “The Rockstar cloud server’larına şu anda ulaşılamıyor,” mesajı çıkıyor. Cloud server’ları olmadan, GTA Online sadece oyun diskinin içeriğini kullanabiliyor ve ‘saving’ yapılamıyor.

Biraz uğraştıktan sonra karakterinizi oluşturabiliyorsunuz ama oyuna başlamaya çalıştığınızda beş dakikalık bir beklemeden sonra aşağıdaki ekranla karşılaşıyorsunuz:

GTA-Online-Problems-575x431

Rockstar Games’in destek sitesine göre firma, aralarında cloud server’larına ulaşılamamasının ve zamanaşımı sorunlarının da bulunduğu altı farklı problemin varlığını kabul etti.

Yaşanan sıkıntılardan dolayı özür dileyen Rockstar, sorunların bir an önce giderilmesi için çalışma başlattıklarını ve bu süre zarfında hayranlarının göstereceği sabırdan ötürü de teşekkür etti.