actual_1386962721

Grand Theft Auto Online’ın yeni Capture modunda Los Santos Uluslararası Havaalanı’nda özel “ithalat” haklarınız için savaşın.

Daha önceden Rockstar’ın duyurduğu gibi GTA Online’a “Capture the Flag” benzeri oyun mücadelesi getirecek olan yeni GTA Online modu Capture, bugün PlayStation Network ve Xbox Live üzerinden yayımlananan ücretsiz 1.08 güncellemesiyle birlikte geldi. Capture, dört yeni eşsiz mod ile 20 yeni işle beraber GTA Online’ın dünyasına bambaşka bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Capture’da strateji büyük bir rol oynuyor. Rakip oyunculara tuzaklar kurmak, taktik uygulamak, mallarınıza yaklaştırmamak için rakiplerinize engeller koymak gibi çeşitli stratejik ve tamamen takım ruhu gerekiyor. Capture ile gelecek olan yeni işlere ve yepyeni dört moda Freemode’dan ulaşılabilecek. İşte Capture ile gelen yeni modlardan bazıları:

RAID

Capture’ın Raid modunda, rakiplerinizin üssüne sızmak, onların üssünden paket çalmak, daha sonra da puanınızı katlamak için bu paketi kendi üssünüze teslim etmek için savaşacaksınız. Kazanmak için hedef puana ulaşın ya da istenilen süre içerisinde rakiplerinizden daha fazla paket teslim edin.

  • Beachin: Vespucci Sahili’nde geçen ve dörtlü takım halinde başlanacak olan bu moddaki amaç, rakiplerinizin değerli mallarını ele geçirmek ve başardıktan sonra da kendi mekânınıza teslim etmek. Vespucci Sahili’nin ‘turizm ticareti’ni çetenizle beraber ele geçirmek sizin elinizde…
  • Wargames: Fort Zancudo Hava Üssü’nde geçen bu moddaki takımların tek ihtiyacı, karaborsada satmak için silah stoklamak. Bunun için de her takım için tek bir çözüm var: Birbirlerinin üssünü soyup silahları ele geçirmek… Bunu hangi takım başarırsa, o takım paraya para demeyecek. Askeri hava üssünde geçen bu modda sınır yok; isterseniz jetlere bile binerek rakiplerinizin canına okuyabilirsiniz.

HOLD
Hold modunda, takımlar üslerinde mümkün olduğunca olabilecek en yüksek miktarda paket ele geçirip depolamalı. Paketler haritanın dört bir köşesinde yer alıyor, ancak bunun yanı sıra rakiplerinizin üssüne sızarak onların paketlerini de çalabilirsiniz. Kazanmak için hedef puana ulaşın ya da istenilen süre sonunda en çok paketi toplayan takım olun.

  • Block Party: Chamberlain Hills’de geçen ve dörtlü takım halinde başlanacak olan bu modda, kendinizi tam anlamıyla bir çete savaşı içerisinde bulacaksınız. Her takım mücadeleye iki paketle başlayacak. Takımlar, rakip takımın paketlerini çalmak ve kendi paketlerini korumak için mücadele verecek. Unutmayın: Bir paketi ele geçirdikten sonra iş bitmiyor, aynı zamanda onu çaldırmamak için rakiplerinizden korumalısınız.

actual_1386962738

‘All Abhorred’ modunda otobüsleri üssünüze teslim etmek için mücadele verin.

GTA

İsminden de anlaşılacağı gibi, GTA modunda oyuncular haritada belirtilen hedef araçları çalmakla ve daha sonra da o araçları kendi üslerine teslim etmekle görevli. Kazanmak için her takım istenilen süre içerisinde rakiplerinden daha fazla araç çalmalı.

  • My Maibatsu: Dört rakip grup, Doğu Los Santos’ta Sanchez nakliyatına atılıyor, ancak bu sanıldığı kadar kolay olmuyor. Dörtlü takım halinde başlanacak olan bu moddaki takımların amacı, en çok Sanchez motosikleti çalıp başarıyla üslerine teslim etmek. Sanchez’ler için bakacağınız ilk yer şüphesiz Maibatsu Fabrikası olacaktır…
  • Field of Screams: Traktör sıkıntısı çiftliklerin, tarlaların baş belâsı. Takımınızla beraber buna son vermelisiniz zira şimdi hasat zamanı! Grapeseed’de iki rakip takım arasında geçen bu moddaki amaç, bir Fieldmaster traktör bulup üslerine teslim etmek.

CONTEND
Contend modunda haritada belirtilen sadece tek bir paket var. Takımların amacıysa bu paketi ele geçirip üslerine teslim etmek. İlk başta kolay gibi görünse de bu tek pakete sahip olmak bile göründüğü kadar kolay değil. Bu paketi üssünüze başarıyla teslim etmek için rakiplerinizle ölümüne mücadele vermek zorundasınız. Paketi başarıyla ele geçirip teslim ettikten sonra da bir diğer paket için mücadele vereceksiniz.

  • Salty Snatch: İki karşıt “nakliyat”çı grubun bir pakete ihtiyacı var. Chumash Sahili’nde geçen bu modda, belirtilen pakete sahip olmalı, üssünüzde koruma altına almalı ve çetenize zaferi getirmelisiniz.

actual_1386962751

Ele geçirmek için uğraş vereceğiniz paket çatışmanın tam ortasında yer alıyor. Dikkatli olun!

Capture modu, bugün yayınlanan yeni GTA Online güncellemesinin (1.08) bir parçası olarak tamamen ücretsiz olarak geliyor. Bu güncelleme Capture’ın yanı sıra oyuna yeni düzenlemeler de getiriyor. Tüm bu güncellemelere oyunu açtığınızda otomatik olarak erişebileceksiniz, takımınız ve taktikleriniz ile birlikte iyi eğlenceler!