1 Ekim’de hayli sorunlu bir şekilde hayranlarının karşısına çıkan GTA V’in çoklu oyuncu modu GTA Online, yamalar ile birlikte sorunlarından arınıyor. Bugün 1.05 versiyonu ile yamalanan GTA Online’da özellikle oyuncuların özel araçlarını ve araç modifikasyonlarını kaybetmesine neden olan sorunun giderildiği, Online’a birtakım düzenlemeler getirildiği görülüyor. İşte o düzenlemeler:

  • – Cloud sunucu kesintisi yaşandığı zaman oyuncuların verilerini kaybetmemesi için önlemler alındı.
  • – Ağ sorunları yaşansa bile oyuncuların paralarının dengesini korumak için çok sayıda önlemler alındı.
  • – Ağ sorunları sırasında GTA Online’dan çıktıktan sonra nadir olarak görünen oyuncuların Online araçlarını veya modlarını kaybetmesi sorunu giderildi.
Rockstar’ın GTA Online’da yaşanan sorunlara karşılık olarak bir özür mahiyetinde oyun içi 500.000$ dağıtacağı daha önceden duyurulmuştu. Teşvik paketi bu güncellemeyle birlikte bu hafta içinde dağıtılacak. Paket, ileriki günlerde sırayla dağıtılmaya başlanacak, bu yüzden eğer bir arkadaşınız sizden önce pakete sahip olmuş olursa hemen panik yapmayın ve hafta içinde paraların sizin hesabınıza da yatacağını unutmayın.

Bu teşvik paketini sadece oyunu ilk ayında oynayabilmiş kişiler alabilecek. GTA Online’ı çıkış ayında (Ekim) hiç açmadıysanız malesef bu paketten yararlanamayacaksınız.