HABERLER

GTA 5 Yılın En Çok Oynanan Oyunu

By 18 Aralık 2013 Haziran 7th, 2018 No Comments

Raptr isimli oyunculara özel sosyal ağın verilerine göre 2013 yılının en çok oynanan oyunu GTA 5. Kayıt olan PC ve Xbox 360 kullanıcılarının verilerini istatistik olarak kullanan Raptyr’a göre oyuncular GTA 5’in tam anlamı ile suyunu çıkardı. Bu istatistiğin tam 19 milyon kullanıcının verilerine dayanılarak yapıldığını da belirtelim.

GTA 5 2013 yılında çıkış yapan oyunlar arasında en çok oynanan oyun oldu. Çıkışının üzerinden 1 aylık bir süre geçmesinin ardından bu ünvanı elde eden oyun saat bazında baktığımızda ise Xbox 360’ın en çok oynanan ikinci oyunu oldu. Burada ilk sırayı 2012’de çıkan CoD: Black Ops 2 aldı. Muhtemelen GTA 5 birkaç ay daha erken çıksaydı bu kategoride de ilk sırayı kapacaktı.

GTA-V-big[1]

GTA 5 bu yıl çıkan oyunlar arasında en çok oynanan oyun oldu.

Bu yıl çıkan oyunlar arasında ikinci sırayı ise yine Xbox 360 platformundaki CoD: Ghosts alıyor. 3. sırayı ise CoD’un ezeli rakibi Battlefield 4’ün PC versiyonu kazanmış.

Oyuncuların bir oturuşta en çok oynadığı oyun ise Assassin’s Creed 4: Black Flag oldu. Oyuncular bir girişte 3.14 saat ortalama ile denizlerde yelken açtılar. Bu başarısı ile Assassin’s Creed 4: Black Flag tuvalet molası verilmeden en çok oynanan ödülünü kaptı.