Grid Autosport’un duyuruluşunu önceki bir haberimizi oyuna dair görsellerle birlikte sizlerle paylaştık. Şimdi ise Codemasters bir blog postu ile oyunun içeriğine dair ayrıntılar paylaştı ve bir de trailer yayınlandı.

Grid 2’den sonra oyuna tekrar bakıp daha iyi yapabilecekleri şeyleri gözden geçiren ekip, yeni oyun ile GRID serisini bir adım ileriye taşıma hedefinde. Oyunun Yeni oyuna dair neler bekleyeceğimiz özet ile şöyle:

– Araç kontrolü: Araç kontrolü GRID Autosport’ta GRID 2’ye nazaran daha “otantik” olacak. Oyun bir simülasyon kadar boğucu olmayacak elbette, ama oyunculara sunulacak deneyim sığ ve bayağı da olmayacak.

– Yarış disiplinleri: Daha önceki oyunlarda olduğu gibi farklı yarış disiplinleri GRID Autosport’ta da olacak.

– Mekanlar: 22 farklı şehirde 100’den fazla pist olacak. Geliştiriciler bir yarış oyununun en önemli ögesinin pistler olduğunu düşündüğünden bunlara ayrıca önem göstermiş.

– Kariyer Modu: GRID Autosport’ta kariyer moduyla profesyonel bir yarış pilotu olmak adına çabalıyoruz. Hangi yarış disiplininde profesyonel olmak istiyorsak ona odaklanma fırsatına sahip olacağız.

– Yarış tecrübesi: Araç kontrolü, araç seçimleri ve farklı yarış disiplinleriyle birleştiğinde oyuncu yeni bir deneyim yaşayacak. Oyuncular, yarış öncesinde araçlarının bakımını ve ayarlarını yapma fırsatı da bulacak.

Multiplayer: RaceNet tarafından desteklenen multiplayer moduyla arkadaşlarınıza katılıp yarışma fırsatı bulacaksınız.

Tüm bu özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgiyi buradaki Codemasters blog gönderisinden okuyabilirsiniz. Ayrıca yayınlanan trailer’ı da aşağıda izleyebilirsiniz: