Türkiye’ye özel Türkçe menüsü ile sunulacak GT6’da, Avustralya’daki efsanevi Mount Panorama Araba Yarışı Pisti Bathurst de ilk defa boy gösterecek. Bonus içerik ile birlikte sunulan GT6’nın ön siparişi çok yakında başlayacak.

mpc_01

Sony Computer Entertainment Europe ve Polyphony Digital Inc., Gran Turismo 6’nın 6 Aralık 2013’te tüm dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de ve üstelik özel Türkçe menüsü ile satışa sunulacağını açıkladı. Avustralya’daki ünlü Bathurst pisti de, Gran Turismo tarihinde ilk defa oyun içinde sunulacak. 2013 yılında dünya çapında 70 milyonluk satış rakamını aşan Gran Turismo, PlayStation tarihinin en başarılı oyun serilerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Efsane yarışların pisti ilk kez Gran Turismo’da

Türkçe menü seçeneği ile Türkiye’deki oyunseverleri mutlu edecek olan GT6’nın yarış tutkunlarına bir hediyesi de efsanevi yarış pistini oyuna taşıması. Tam adı Mount Panorama Araba Yarış Pisti Bathurst olan pist, motor sporlarının Avustralya’daki evi olarak biliniyor. New South Wales eyaletinde bulunan pist, zengin bir motor sporları tarihine sahip. Burada gerçekleştirilen ilk yarış, 1938 Avustralya Grand Prix olurken, pist bugün Bathurst 12 Hour ve Bathurst 1000’in yanı sıra daha birçok yarışa daha ev sahipliği yapıyor. 6.213 km uzunluğundaki bu zorlu pist, sürpriz dik eğimlere, dağ üzerinde kıvrılan ve en iyi yarışçıların dahi zorlandığı dar kısmı ve hataları affetmeyen çok az kaçış alanına sahip.