Bütün dünya üzerindeki oyun geliştiricileri bir araya getiren, oyun tutkunlarının 48 saat içerisinde oyun geliştirdiği dünyanın en büyük Game Jam’i olan GGJ’ye artık çok az bir zaman kaldı. Bu sene 24 – 26 Ocak tarihleri arasında dünyanın her yerinde farklı noktalarda yapılacak olan GGJ, Türkiye’de de pek çok farklı şehirde farklı oluşumlar tarafından yapılıyor. Her sene yeni şehirlerin listeye ekleniyor olmasından oldukça keyif aldığımızı hemen belirtelim.

Bu şehirlerden biri İzmir. Uzun yıllardır GGJ’ye ev sahipliği yapan İzmir’de bu sene de İzmir Ekonomi Üniversitesi oyun geliştiricilerinin adresi olacak. “Oyunun Kuralları Yeniden Belirleniyor!” sloganı ile yola çıkan etkinlik, üniversitenin konferans salonunda yapılacak. 2013 yılında 75 katılımcı ile gerçekleşen GGJ 2013’ten sonra 2014 etkinliğine 100 kişinin katılması ön görülüyor.

Bir başka şehir ise, bu sene GGJ’yi ilk kez düzenleyecek olan Eskişehir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan GGJ 2014’ü üniversitenin IEEE Öğrenci Kolu Computer Society düzenliyor. GGJ’yi sadece 48 saat sürecek bir etkinlik olarak değil de aynı zamanda Eskişehir’i tanıtma olarak algılayan organizatörler, oyun geliştiricilerin yanı sıra, basını ve oyun geliştirmeye merak duyan herkesi etkinlik alanına davet ediyorlar.

Bakalım bu sene GGJ’den nasıl oyunlar çıkacak?

ggj