26 Ocak’ta Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen Multiplayer Espor ve Oyun Festivali Chapter VII’de Gillette Fortnite Turnuvası’nın final karşılaşmaları oynandı.

5 Hafta süren elemeler sonrasında Yayıncılar ile birlikte takım olan oyuncular büyük ödül için kozlarını paylaştı. Turnuvanın şampiyonluğunu son karşılaşmadaki sürpriz hareketiyle Umut Ediz “RYL Riverboat” Demirkaya getirdi.

Ferit “WTCN” Karakaya ve takımında yer alan RYL Riverboat ve Asil “Skylen” Yalçın son karşılaşmada elde ettikleri birincilik ve diğer maçlarda topladıkları puanlarla birlikte turnuvanın şampiyonluğu elde ettiler. 11 Puan toplayan Team WTCN, şampiyonluk ödülü olan 15.000TL’nin de sahibi oldu.

Turnuvanın favorileri arasında gösterilen Team Kendine Müzisyen ikinci sırayı alarak 7500TL’nin sahibi oldu. Dünyaca ünlü Avrupa espor takımı Fnatic’ten Derman “Motor” Özdemir’i ve Enes “Rasney” Beşpınar’ın yer aldığı ekip turnuvaya hızlı başladı ve ilk karşılaşmayı kazandı. Ancak sonraki karşılaşmalarda düşüşe geçen ekip topladıkları 8 puanla ikincilik elde ettiler.

Turnuvanın üçüncülüğünü Team Zeusidious kazandı. Zafer Emre “Zeusidiouss” Ürük’ün ekibinde yer alan Onur “Ninjalooter” Eroğlu ve Alper Basri “Jinpack” Akın 3500TL’lik ödülün sahibi oldular.

Turnuvanın bir diğer favorilerinden biri olan Team Easter GamersTV ise günü dördüncülük ile tamamladı.  Takımında Yunus Efe “JustIllegal” Dalgın ve Levent “ RYL Script” Öz gibi güçlü isimleri barından Mete “Easter GamersTV” Özbey ikinci karşılaşmadan da birincilik elde ettiler. Ancak ilk karşılaşmada erken düşmeleri ve son karşılaşmada gerekli puanı toplayamamaları onları dördüncülükte bıraktı. Bu ekip turnuvadan 2000TL kazandı.

 

Gillette Fortnite Turnuvası’nın genel sıralaması şu şekilde;

GILLETTE FORTNITE TURNUVASI GENEL SIRALAMA

GILLETTE FORTNITE TURNUVASI GENEL SIRALAMA

TEAM WTCN

TEAM WTCN