Efenim geçtiğimiz hafta birincisini düzenlendiğimiz Geleneksel DayZ Koşusu tahmin ettiğimiz gibi kana büründü. Zaten böyle bir şey olmasını da bekliyorduk. Tüm katılımcılarımız ile birlikte Elektrozavodsk kilisesine çırıl çıplak beklerken ne mi oldu? Kilisenin kapısı açıldı içeri girenler çoluk çocuk, kadın erkek demeden hepimizi kurşuna dizdi. Soykırım! Ayıptır! Söylediğim gibi böyle bir şey bekliyorduk. YILMADIK! Saolsun ayakta kalanlar katilleri yerle yeksan eyledi. Enayilik bu ya; tekrar aynı kilisede bir araya geldik ve hızlıca Dayz Alpha koşu simülasyonunda koşumuza başladık. 1. Dayz Geleneksel Koşusu kapsamında, asfalt üzerinde don göynek koşarken bir anda ensemde bir kurşun hissettim. Buum! DEAD! Hemen yarışçılar çapraz koşulara başladı. Nihayet Çernogorsk’daki finish çizgisine doğru Şefik Akkoç ve Frosty adlı bir izleyicimiz yaklaştı. Şefik’in yanlış kiliseye gitmesi ile Şampiyon Frost oldu ve bizden de bir adet Multiplayer t-shirt’i kazandı.

Önümüzdeki hafta 2. Gazi ay aman pardon DayZ koşumuza devam edeceğiz nereden nereye mi? Orası sürpriz! Takibe devam. Tabana kuvvet!

4 Comments

 • drenthtoz dedi ki:

  şefik abinin yanlış kiliseye gitmesi 🙂 yazıdaki anlatım müthişti 😀

 • merthan YALÇIN dedi ki:

  Ya susuzluktan ya da kalleş bizans kılıcından ölünen tek oyun!

  • drenthtoz dedi ki:

   ne kadar öyle olsada ve şimdilik sadece koşu oyunu olsada nasıl yapıyor bilmiyorum ama kendini oynattırıyor ve daha kötüsü izlettiriyor 😀

  • hedefoyun dedi ki:

   Ad çalıcaksan bare merthan abinin adını koyma