Gamescom, Almanya’nın Köln şehrinde, dünyanın en büyük fuar alanlarından biri olan Kölnmesse’de (Koelnmesse), Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware (Federal İnteraktif Eğlence Yazılımları Birliği) tarafından 2009 yılından beri düzenlenmekte. Bu fuar, birçok oyun geliştiricisinin, yeni çıkacak oyunlarını ve bu oyunlarla ilgili donanımlarını ziyaretçilerle buluşturduğu bir merkez.

Gamescom aynı zamanda, 275 bin ziyaretçinin, 5 binden fazla gazetecinin ve 600 katılımcının bir araya geldiği Avrupa’nın en büyük video oyun organizasyonudur. İlk defa 19-23 Ağustos 2009 yılında gerçekleştirilen fuar bu sene 21-25 Ağustos tarihlerinde kapılarını açacak.

Devasa Kölnmesse alanı, geleneksel fuarcılığın dışında konserler ve birçok ödüllü yarışma etkinlikleri ile zenginleştirilecek. Gamescom’un ziyaretçilerine sunduğu imkanlar arasında PS Vita COS Cup, Electro go-kart pisti, raket yerine kafayla oynanan bir çeşit masa tenisi olan Headis, Lasergame, Globetrotter-Kicker (bildiğiniz langırt, tek farkı metal futbolcular yerine insanlar var) bulunuyor.

Bu seneki Gamescom’da Multiplayer’ı yapımcılarımız Cihat Bakır ve Merthan Yalçın temsil edecek.

2 Comments

  • Dunya Yildizi dedi ki:

    Ayiptir sen yapimcilari yaz, beni unut…

    Bu arada gamescom bitti de geldik geri istanbul’a mudur

  • Mustafa Çağrı Aykaç dedi ki:

    Multiplayer gamescom da bizlerle röportaj yaptığı için teşekkür ederiz 🙂