Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg kenti sınırları içinde yer alan bir safari parkta, bir aslan tarafından saldırıyan uğrayan 29 yaşındaki Game of Thrones editörü Katherine Chappell hayatını kaybetti.

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones’da bir özel efektler editörü olarak görev yapan Katherine Chappell, geçtiğimiz Pazartesi günü Johannesburg’da ziyaret ettiği bir safari parkta bir aslanın saldırısına uğradı. Park görevlilerinin ve 10 dakikada gelen ambulans personelinin müdahaleleri genç kadını maalesef kurtaramadı.

294EED3100000578-3108323-image-m-30_1433302975073

Katherine Chappell, Güney Afrika’da, vahşi hayatı kaçak avcılardan koruma konsepti çerçevesinde düzenlenen bir gezi etkinliğine katılmıştı. Şehrin aslan parkı turu sırasında bulunduğu aracın açık penceresinden içeri dalan bir dişi aslan, Chappell’i ciddi derecede yaralarken diğer yolcular da bu saldırıdan nasibini aldı. Basına konuşan 66 yaşındaki tur rehberi, Pierre Potgieter, Chappell’i aslanın dişleri arasından kurtarmaya çalışırken kalp krizi geçirdiğini ve iddia edilenin aksine 4×4 cibin pencerelerinin tur sırasında açık olmadığını, hayatını kaybeden genç kadının son anda penceresini açtığını açıkladı.

Chappell, Game of Thrones’daki işi yanında, Godzilla ve Captain America: The Winter Soldier gibi gişe filmlerinde de özel efektler konusunda çalışmıştı. Sinema emekçisi genç kadın, ayrıca kendi tarafından yazılan ve yönetilen birkaç kısa filme de imza atmıştır.

The Daily Mail, Chappell’in kız kardeşi Jennifer’ın kendi Facebook hesabındakardeşine ithafen yazdığı paylaşımı yayımladı: “Katie, zeki, nazik, maceracı ve neşe dolu bir kadındı. Enerjisi ve tutkusu ne kıtalara ne de okyanuslara sığardı. Büyük sevgi doluydu ve hayatı boyunca bu sevgisini tanıştığı herkesle paylaşmıştı.”