2019 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ne hızlı bir giriş yaparak üst sıralarda yer alan Galatasaray Espor, sezon sonuna doğru düşüş yaşamış ve ligi beşinci sırada tamamlamıştı.

PlayOfflar’da Doğuş Üni Team Aurora’yı 3-0 ile geçerek Yarı Final’e çıkma başarısı gösteren ekip, ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe karşısında 3-0 kaybederek sezonu tamamlamıştı.

Yeni sezona radikal kararlar alarak başlayan Galatasaray Espor kadrosunda yer alan oyunculardan üst koridor Emircan “Hioss” Hazar, orta koridor Arttu “Taikki” Sirkka,  destek oyuncusu Barış “Tolerant” Çepnioğlu ve orta koridor oyuncusu Dan “Godbro” Van Vo ile yollarını ayırdı. Takımda yalnızca alt koridor oyuncusu Gökhan “Madness” Uçar kalmıştı. 

Takıma hangi oyuncuların katılacağı merak edilirken ilk transfer duyurusu da gerçekleştirildi. Daha önce ligimizde SuperMassive ve Royal Youth takımlarının formasını terleten LCK, LCS ve LEC tecrübesi bulunan başarılı orta koridor oyuncusu Lee “GBM” Chang-seok’un sarı kırmızılı formayı giyeceği açıklandı.