Formula 1 2017 oyununda yer alan oyuncuların mücadele verdiği espor ligi Formula 1 Esports Series’te şampiyon belli oldu. Altmış bin oyuncu arasından çıkan yirmi oyuncunun yer aldığı final mücadelesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de gerçekleştirildi. Ülkemizden Cem Bölükbaşı, ünlü Formula 1 pilotu Fernando Alonso’nun işbirliği yaptığı G2 Esports forması altında mücadele vererek ülkemizi temsil etti.

Üç yarış üzerinden yapılan Final mücadelesinde temsilcimiz Cem Bölükbaşı, ilk pist Gilles Villeneuve de kötü bir performans ortaya koyarak 19. sırada tamamlasa da, ikinci pist Spa Francorchamps’ta podyuma ilk sıradan girerek ve ilk pisteki ilk onda yer alan bir çok ismin bu yarışta dereceye girememesi üzerine Cem Bölükbaşı elde ettiği puanla bir anda liderin 5 puan gerisine kadar yükseldi. Ayrıca son pist olan ve aynı zamanda da yarışların gerçekleştirildi Abu Dabi Yas Marina yarışında dağıtılacak puanların, ilk iki pistteki dağıtılan puanlardan da yüksek olması Cem Bölükbaşı için umutlandırıcı oldu.

Sıralama yarışında geride kalan Cem Bölükbaşı yarışa alt sıralardan başlamak zorunda kaldı. Son yarışı on birinci sırada tamamlayan Cem Bölükbaşı, toplamda beşinci sıraya yerleşti ve podyumu kaçırdı. Ancak on binlerce yarışçı arasından sıyrılıp Formula 1 Esport Series’i beşinci bitiren Cem Bölükbaşı’nın bu başarısı yine de kutlanmaya değer.

Turnuvayı ilk ve son pisti lider tamamlayan Brendon Leigh 74 puanla şampiyonlukla tamamlarken, Donoso Delgado ikinci sırada yer aldı. Turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan isim ise Sven Zurner oldu. İlk sezonda beşinci sırayı alan Cem Bölükbaşı bakalım ilerleyen süreçte şampiyonluğa ulaşabilecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Cem Bölükbaşı ve Fernando Alonso

Cem Bölükbaşı ve Fernando Alonso