Avrupa LCS ekiplerinden Fnatic, geçen sene en kötü sezonunu geçirmiş ve Worlds 2016’ya katılamayarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu durum sonrasında yeni bir yapılanmaya giren Fnatic ekibinde hareketli saatler yaşanıyor.

Gelecek sezon için LCS kadrosunun tamamını Avrupalı oyunculardan kurmak isteyen Fnatic, üst koridor için daha önce uzun bir süre takımda forma giymiş olan Fransız oyuncu Paul “sOAZ” Boyer, orman rolü için ise Maurice “Amazing” Stückenschneider ile görüştüğü iddiaları gündeme geldi.

Bir dönem Avrupa’nın rollerinde en iyi oyuncuları olan bu ikili, 2014 yılında Worlds’te Yarı Final gören Origen’in bir parçası olmuşlardı. Bu sezon ligden düşmekten son anda kurtulan Origen’in yeni bir yapılanmaya girmesi sonrasında takımdan ayrılan ikilinin yolu Fnatic’te tekrardan kesişebilir.

Bu ikilinin yanı sıra Fnatic, H2k Gaming’e dönmesi muhtemel olan Fabian “Febiven” Diepstraten’den doğabilecek boşluk için ülkemizde Dark Passage formasıyla şampiyonluk yaşayan Rasmus “Caps” Winther ile görüştüğü, Rekkles’in nişancı rolünde devam edeceği ve yanına destek rolü için son olarak SK Gaming’de orta koridorda oynamış olan Jesse “Jesiz” Le’nin takıma dahil olabileceği belirtildi.

Bakalım Fnatic ekibi, 2017 yılı için hangi kadro ile vadiye inecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Paul "sOAZ" Boyer

Paul “sOAZ” Boyer