Geçen sene beklentilerin altında kalarak, Worlds 2016’ya katılamayan Fnatic, yaşanan hayal kırıklığı sonrasında 2017 için adımlarını sağlam atma kararı aldı. League of Legends takımının menajerliğini yürüten isim Quaye Stewart, sosyal medya aracılığıyla yeni sezon planlamalarından bahsetti.

Henüz kadro için bilgi paylaşamayacağını açıklayan Finlay, kadro çalışmalarının devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde anlaşılan oyuncuların açıklanacağını belirtti. Bunun yanı sıra takımın yeni sezon için yaptığı planlama olarak, her koridorda bir yedek bulunacağını açıklayan Finlay, on kişilik bir kadroya sahip olacaklarını belirtti.

Ayrıca Fnatic takımı yeni sezonda tesis modeline geçiş yaparak, oyuncuların her gün antrenman yapacağı bir ofis açılacağını belirtti. Son olarak da takımın diğer işleri için personeller ve oyunculara yardımcı olacak spor psikologları da takıma dahil olacağı açıklandı.

Yeni sezonda hataya yer vermek istemeyen Fnatic, kupasız geçen sezonun ardından kendini taraftarlarına affettirmeyi istediği çok açık.